O biopaliwach we wrześniu na RENEXPO® Poland

Ostatnio bardzo dużo mówi się o nowych technologiach uzyskiwania energii odnawialnej, a szczególnie o biopaliwach. Najbliższą okazją do wzbogacenia swojej wiedzy w tym zakresie będą wrześniowe Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland w Warszawie, uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń branży energetyki odnawialnej w kraju.

O biopaliwach we wrześniu na RENEXPO® Poland

Tegoroczna odsłona imprezy organizowanej przez REECO Poland odbędzie się w dniach 23-25 września 2014 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI i będzie koncentrować się nie tylko na biopaliwach, ale również na takich zagadnieniach, jak: fotowoltaika, energia wiatrowa, wodna, geotermiczna, budownictwo energooszczędne i pompy ciepła.

Następujący współcześnie szybki rozwój transportu ma swoje dobre strony, ale niesie za sobą także  zagrożenia. Problemem są przede wszystkim powodowane przez pojazdy zanieczyszczenia uwalniane do atmosfery. Sektor ten odpowiada za około jedną czwartą emisji dwutlenku węgla (CO2), przy czym aż 80% tej sumy przypada na transport drogowy. W trosce o środowisko naturalne coraz częściej poszukujemy więc alternatyw dla tradycyjnych paliw. Jedną z nich są biopaliwa, czyli wszelkiej maści paliwa otrzymywane z biomasy - szczątków organicznych lub produktów przemiany materii roślin lub zwierząt. Rozwój w tym zakresie może wspomóc nasze starania w zakresie realizacji unijnych zobowiązań. Przypomnijmy, że ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 20% oraz zwiększenie do 15% udziału energii odnawialnej i biopaliw to wspólne cele polityki energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej, których realizacja wiąże się z zaangażowaniem wszystkich państw członkowskich w dotrzymanie indywidualnych krajowych zobowiązań w tym zakresie.

Dzięki zastosowaniu biopaliw możliwe jest zmniejszenie importu i zużycia ropy, co wpływa korzystnie nie tylko na gospodarkę kraju, ale również na środowisko, mówi Małgorzata Bartkowski z firmy REECO Poland, będącej organizatorem wrześniowych Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland.

Spalanie biomasy nie powoduje bowiem emisji tak dużej ilości szkodliwych pierwiastków, jak to ma miejsce podczas spalania innych paliw. Biopaliwo jest jedynym obecnie składnikiem procesu spalania, który "nie dodaje" dwutlenku węgla do atmosfery. Pochodzi ono z roślin, które usuwają ten związek z atmosfery i dają tę samą ilość, kiedy są spalane. Największe korzyści może odnieść polski rolnik. Ze względu na atrakcyjne położenie wpływające korzystnie na warunki uprawy oraz potencjał zasobów Polska ma ogromne możliwości upraw bioenergetycznych i idealne warunki do objęcia roli wiodącego centrum produkcji oraz przetwórstwa biomasy, dodaje.

Biopaliwa to także jeden z wiodących tematów Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland. Dla wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem krajowego potencjału biomasy pochodzenia rolniczego w produkcji odnawialnych paliw transportowych i wzbogaceniem swojej wiedzy w zakresie najbardziej aktualnych problemów sektora biopaliw Krajowa Izba Biopaliw organizuje spotkanie dotyczące tego zagadnienia.

3. Konferencja na temat biopaliw odbędzie się 25 września 2014 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI, a celem dyskusji będzie odpowiedź na pytanie: "Biopaliwa - rozwój czy stagnacja?". W trakcie konferencji przedstawione zostaną tegoroczne, niezwykle istotne zmiany prawne oraz ich praktyczny wpływ na funkcjonowanie krajowego łańcucha wytwórczego biokomponentów i biopaliw ciekłych, najnowsze trendy i zagadnienia praktyczne towarzyszące przemysłowi biopaliw, jak również odbędzie się debata ekspercka na temat możliwych kierunków dalszego rozwoju i przyszłości branży w Polsce i Unii Europejskiej. Chęć udziału w wydarzeniach towarzyszących targom można zgłaszać na stronie: http://www.renexpo-warsaw.com/konferencje.html.

Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland - Program Konferencji

10.00 - 11.00
Rejestracja uczestników konferencji, powitalna kawa
11.00
Otwarcie konferencji i powitanie uczestników
Zygmunt Gzyra, Prezes Zarządu, Krajowa Izba Biopaliw
11.00 - 11.30
Praktyczne implikacje ostatnich zmian w przepisach determinujących funkcjonowanie łańcucha wytwórczego biopaliw w Polsce
Janusz Pilitowski, Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej, Ministerstwo Gospodarki
11.30 - 12.00
Rolniczy potencjał surowcowy produkcji biopaliw zaawansowanych w Polsce
przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi
12.00 - 12.30
UCO – jeszcze I czy już II generacja biopaliw? Szanse i zagrożenia związane z wykorzystaniem oleju posmażalniczego w produkcji biodiesla
Dawid Berny, Dyrektor ds. Biopaliw, Rafineria Trzebinia S.A.
12.30 - 13.30
Dyskusja panelowa „Biopaliwa – rozwój czy stagnacja?”
Zygmunt Gzyra, Prezes Zarządu, Krajowa Izba Biopaliw; Piotr Szpakowski, Dyrektor Biura Zarządzania Ryzykiem Regulacyjnym, PKN ORLEN, Krzysztof Bajdor, Zastępca Dyrektora ds. Paliw i Energii Odnawialnej, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Janusz Pilitowski, Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej, Ministerstwo Gospodarki, przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi
13.30 - 14.30
Lunch  i zwiedzanie targów RENEXPO 2014
14.30 - 15.00
Certyfikacja KZR w systemach: REDcert / ISCC / INIG
Sebastian Ciach, DEKRA Certification Sp. z o.o.
15.00 - 15.30
Narodowy Cel Redukcyjny z perspektywy podmiotu zobligowanego do jego realizacji
Piotr Szpakowski, Dyrektor Biura Zarządzania Ryzykiem Regulacyjnym, PKN ORLEN
15.30 - 16.00
E10 – fakty i mity, czyli (nie) taki diabeł straszny?
Krzysztof Bajdor, Zastępca Dyrektora ds. Paliw i Energii Odnawialnej, Przemysłowy Instytut Motoryzacji
16.00 - 16.30
Stan i perspektywy krajowego rynku wytwórczego alkoholu etylowego na cele biopaliwowe i chemiczne
Leszek Jarosz, Prezes Zarządu, Krajowa Rada Gorzelnictwa i Produkcji Biopaliw
16.30 - 16.45
Dyskusja, podsumowanie i zakończenie konferencji
Zygmunt Gzyra, Prezes Zarządu, Krajowa Izba Biopaliw

Wstęp na targi będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, którzy dokonają wcześniej rejestracji na stronie: http://www.renexpo-warsaw.com/404.html?&L.

Więcej informacji na:

źródło: REECO Poland

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT