Różnice pomiędzy pompami podstawowymi i premium do odwodnień i odprowadzania wody zanieczyszczonej

Rodzina pomp Drain TM jest bardzo popularnym rozwiązaniem, wybieranym przez klientów do odwodnienia studzienek, piwnic, garaży, zarówno w sytuacji napływu wód deszczowych podczas nawalnych opadów, jak i usuwania zanieczyszczonej wody w przypadku pojawienia się nieszczelności i przecieków instalacji sanitarnych.

Różnice pomiędzy pompami podstawowymi i premium do odwodnień i odprowadzania wody zanieczyszczonej

Główną i zasadniczą cechą różniącą te dwie rodziny pomp zatapialnych jest konstrukcja urządzenia, zapewniająca większą wytrzymałość oraz dłuższy czas pracy pomp. W pompach tych zastosowany został silnik w hermetycznej obudowie ze stali nierdzewnej, z olejowym płaszczem chłodzącym, pozwalający wydłużyć czas pracy pomp do 4000 roboczogodzin w ciągu roku. Wysoki stopień niezawodności rodziny pomp Drain TS(W) związany jest z zastosowaniem zabezpieczenia przed przeciążeniem oraz automatycznym ponownym włączeniem w przypadku wzrostu temperatury silnika w trakcie jego nieodpowiedniej pracy, związanej np. z dużą zawartością frakcji stałej w przetłaczanym medium.

Rodzina pomp TM z oferty Wilo PolskaRodzina pomp TM swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim bardzo dobrej proporcji ceny do jakości zastosowanych materiałów, technologii oraz żywotności produktu. Poza podstawową wersją pompy – Wilo-Drain TM, wyposażonej w wyłącznik pływakowy z regulowaną długością kabla, typoszereg ten został wzbogacony o dwie dodatkowe wersje. Pierwsza z sygnaturą W - wersja Wilo-Drain TMW, a druga z sygnaturą R - wersja Wilo-Drain TMR. Korpus pomp Wilo-Drain TM(W/R) wykonany jest z bardzo odpornego tworzywa PP-GF30. Wersje rozszerzone rekomendowane są w zależności od specyficznych wymagań instalacyjnych:

  • pompy Drain TMW mają opatentowane, zintegrowane urządzenie zawirowujące "Twister", pozwalające na stałe utrzymywanie czystości zbiornika, co przekłada się na zwiększenie żywotności urządzenia. Osady, które zbierają się w studzienkach odwadniających oraz miejscach, do których odprowadzana jest woda z mydlinami z umywalek i pralek, mogą powodować skrócenie okresu żywotności standardowych pomp zatapialnych, a także zwiększać potrzebę wykonywania przeglądów studzienek i samej pompy. Usuwanie nagromadzonego osadu pozwala zachować studzienkę w odpowiedniej czystości i zapobiec wydobywaniu się przykrych zapachów, co ma ogromne znaczenie dla komfortu użytkowania;
  • pompy Drain TMR zapewniają bardzo dokładne usuwanie wody ze studzienki bądź obniżenia, w którym zabrała się lekko zanieczyszczona woda, z dokładnością do minimalnego poziomu resztkowego, wynoszącego 2 mm nad podłożem.

Drugi typoszereg pomp zatapialnych wybranych do tego zestawienia to pompy serii Wilo-Drain TS(W). Pod względem zastosowania i charakterystyki wydajności Q-H rodzina tych pomp pokrywa się z pompami w wersji TM(W/R), opisanymi wcześniej. Również w tym przypadku poza podstawową pompą - Wilo-Drain TS mamy wersję z sygnaturą W, czyli Wilo-Drain TSW - z rozbudowaniem o aplikację „Twister”, czyli pompę z opatentowanym urządzeniem zawirowującym, którego zasada działania opisana została przy okazji prezentacji pomp TMW.

Trzecią zaletą jest materiał wykorzystany do obudowy korpusu pompy. W tym przypadku jest to stal nierdzewna, zapewniająca wysoką odporność na uderzenia mechaniczne, szczególnie przy mobilnym zastosowaniu pomp do odwodnień studzienek bądź wykopów.

źródło i zdjęcia: Wilo Polska Sp. z o.o.


Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT