MTP wspiera Młodych Instalatorów!

Podczas Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSTALACJE 2014 w Poznaniu, odbyły się Mistrzostwa Polski Instalatorów dla Szkól. Pierwsza edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem uczniów kształcących się na kierunkach związanych z tematyką instalacyjną. W eliminacjach udział wzięło blisko 30 uczestników z 7 szkół. Zwyciężył Kamil Maleszka z Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu.

MTP wspiera Młodych Instalatorów!

Organizator odwiedził szkołę Młodego Mistrza w Gostyniu, by przekazać główną nagrodę Mistrzostw Polski Instalatorów dla Szkół - stojak konkursowy. Wręczenie odbyło się w obecności dyrektora szkoły - Macieja Marcinkowskiego, wicedyrektora - Jacka Kasperskiego oraz Młodego Mistrza Montażu - Kamila Maleszki i jego nauczyciela - Dawida Nawrockiego, nagrodę przekazał dyrektor targów INSTALACJE - Konrad Fleśman.

Stojak konkursowy ufundowany przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, to instalacja wyposażona m.in. w grzejnik VOGEL & NOOT COSMO T6, głowicę termostatyczną do zaworu termostatycznego AFRISO, pompę ALPHA 2 firmy GRUNDFOS, zawór trójdrożny kotła BROTJE WHBS, rurę RAUTITAN REHAU.

Dyrekcja szkoły oraz uczniowie, nie kryli radości z otrzymanej nagrody. Stojak znalazł swoje miejsce w pracowni technik urządzeń odnawialnych źródeł energii. W przyszłości ma zostać połączony z kolektorem słonecznym oraz z instalacją ogrzewania podłogowego. Dzięki temu młodzi instalatorzy będą mogli ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności na prawdziwych urządzeniach, z którymi spotkają się w pracy zawodowej.

Kamil Maleszka - finalista Mistrzostw Polski Instalatorów dla Szkół, zdradził nam swój sposób na zwycięstwo. Zadanie nie było dla niego bardzo trudne, gdyż z urządzeniami ma kontakt, na co dzień w czasie praktyk zawodowych. Przed startem w mistrzostwach rozmawiał z kolegami ze szkoły, dokładnie przemyślał kolejność montażu i przygotował narzędzia. Mimo ogromnej adrenaliny, zachował spokój i skupił się na wykonywanych czynnościach. Udało się! Czas 2 minut i 58 sekund zaprowadził Kamila na podium. Swojej radości i dumy, zarówno podczas spotkania jak i w trakcie finału, nie ukrywał Dawid Nawrocki - nauczyciel Młodego Mistrza Montażu. Sam brał udział w Mistrzostwach Polski Instalatorów w 2012 r. i znalazł się w pierwszej dziesiątce. Rzucając wyzwanie "majster nie może być gorszy od ucznia", podsumował spotkanie dyrektor szkoły - Maciej Marcinkowski.

źródło i zdjęcie: MTP

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT