Zasada działania systemu ogrzewania płaszczyznowego REHAU

Zmiany, które w ostatnich latach nastąpiły w standardach nowego budownictwa to w rzeczywistości znana od bardzo dawna metoda zaopatrywania domów i mieszkań w ciepło. Już w czasach antycznych stosowano ogrzewanie podłogowe. Wówczas łaźnie i domy ogrzewane były gorącymi spalinami.

Zasada działania systemu ogrzewania płaszczyznowego REHAU

Ogrzewanie płaszczyznowe i jego działanie 

Dziś sposób funkcjonowania ogrzewania płaszczyznowego jest trochę inny. Zamiast otwartego pieca, ciepło do systemu ogrzewania płaszczyznowego REHAU dostarczają nowoczesne systemy grzewcze. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj pompa ciepła.

Dzięki niskim temperaturom zasilania, które są konieczne do funkcjonowania ogrzewania płaszczyznowego REHAU, praca pompy ciepła jest bardzo efektywna.   

Podgrzana woda płynie do tzw. rozdzielacza obwodów grzewczych, który jest umieszczony w mało widocznym miejscu w ścianie lub niewielkiej niskiej szafce.  Tutaj następuje dystrybucja ciepłej wody w zależności od potrzeb.

Istnieje możliwość dowolnej regulacji temperatury w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb w poszczególnych pomieszczeniach za pomocą łatwych w obsłudze regulatorów pokojowych. Regulatory sterują siłownikami termicznymi na rozdzielaczu, które z kolei sterują ilością ciepłej wody przepływającej rurach.   

W efekcie końcowym odpowiednia ilość ciepłej wody płynie w rurach REHAU ułożonych w podłodze, ścianie i suficie. Powierzchnia nagrzewa się, co zapewnia równomierny rozkład ciepła w całym pomieszczeniu.

Idea jest więc taka sama: zamiast kilku pojedynczych źródeł ciepła podłoga, ściany i sufit pomieszczenia służą do ogrzewania! Płynąca w rurach ciepła woda podgrzewa powierzchnię, w której zostały ułożone rury. Efekt: przyjemne ciepło, które uzyskiwane jest przy zużyciu mniejszej ilości energii niż konwencjonalne systemy grzewcze.

System ogrzewania płaszczyznowego REHAU oferuje Ci oprócz przyjemnego i energooszczędnego komfortu cieplnego  przede wszystkim niezawodność działania dzięki wysokiej jakości.

Rury REHAU do ogrzewania płaszczyznowego są zaprojektowane z materiału wysokiej  jakości, który jest absolutnie szczelny. Dlatego problemy z nieszczelnością to już przeszłość. Teraz można w pełni korzystać z zalet jakie daje ogrzewanie ścienne, podłogowe i sufitowe.

źródło i zdjęcie: Rehau

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT