Inteligentne domy z Polski teraz także w USA

Polski system inteligencji budynkowej FIBARO jest obecnie sprzedawany w ponad 50 krajach. Producent spodziewa się, że innowacyjność oferowanej technologii docenią także Amerykanie. Sprzedaż w USA rusza pod koniec września 2013 r.

Inteligentne domy z Polski teraz także w USA

Zainteresowanie inteligencją budynkową systematycznie rośnie. To trend widoczny w szczególności na zachodzie Europy i w USA, gdzie to rozwiązanie jest wykorzystywane coraz powszechniej. Dlatego to właśnie Stany Zjednoczone wybraliśmy jako kolejny zagraniczny rynek, na którym będziemy dystrybuować nasze produkty, mówi Maciej Fiedler, prezes zarządu Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej FIBARO. System był już wcześniej prezentowany w USA, zbierając pozytywne recenzje podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas.

Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych oficjalnie rozpocznie się podczas targów CEDIA EXPO 2013, które odbędą się w dniach od 26 do 28 września w Denver. To będzie dla nas symboliczny termin, ponieważ nasza centralka Home Center 2 jest pierwszym w historii produktem z Polski, który zmierzy się ze światowymi liderami w finale konkursu na najlepszy produkt CEDIA EXPO, mówi Fiedler. Stany Zjednoczone to nie pierwszy zagraniczny rynek, na którym dostępny będzie polski system. FIBARO można już kupić między innymi we Francji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Skandynawii, a także w bardziej egzotycznych rejonach, jak Australia, Nowa Zelandia, Brazylia, Arabia Saudyjska, Kuwejt, Maroko, Tajlandia czy RPA.

W tym roku firma Fibar Group wprowadziła do swojej oferty trzy nowe produkty - inteligentną przejściówkę Wall Plug, służący do sterowania LEDami moduł RGBW Controller oraz czujnik zalania - Flood Sensor. Udostępniła także uaktualnioną wersję aplikacji do obsługi systemu FIBARO, a także jej wersje na iPada oraz urządzenia mobilne z systemem Android. Intensywny rozwój przełożył się na wzrost przychodów, który w pierwszym półroczu 2013 r. był ponad dwa razy wyższy niż w analogicznym okresie 2012 r., a także na zwiększenie zatrudnienia. W pierwszym półroczu 2012 r. w Fibar Group pracowało łącznie 28 osób, rok później - już 61. Przykładamy ogromną wagę do badań i rozwoju, dlatego to ten dział jest w naszej firmie najliczniejszy - pracuje w nim około 30 osób, mówi Fiedler.

źródło i zdjęcie: Fibar Group

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT