Falowniki Fronius i akumulatory BYD znowu na szczycie!

W tegorocznym rankingu berlińskiej politechniki HTW (Hochschule für Technik und Wirtschaft) poświęconym systemom magazynowania energii Fronius piąty raz z rzędu zajął wysokie lokaty. O sukcesie zestawów Fronius Primo GEN24 6.0 Plus w połączeniu z BYD Battery-Box Premium HVS 7.7 oraz Fronius Symo GEN24 10.0 Plus z BYD Battery-Box Premium HVS 10.2 zdecydowała przede wszystkim wysoka sprawność systemu.

Falowniki Fronius i akumulatory BYD znowu na szczycie!

W przeglądzie magazynów energii organizowanym przez HTW w Berlinie uczestniczą niezależne instytuty badawcze, które testują ogólną efektywność systemów i analizują przy tym współpracę falowników hybrydowych i magazynów akumulatorowych. W ocenie bierze się pod uwagę zachowanie w dwóch przypadkach wzorcowych.

Po pierwsze brany jest pod uwagę wskaźnik SPI (System Performance Index) dla instalacji PV o mocy 5 kW przy rocznym zużyciu energii w gospodarstwie domowym na poziomie 5010 kWh. W tym przypadku falownik Fronius Primo GEN24 6.0 Plus współpracujący z BYD Battery-Box Premium HVS 7.7 osiągnął wskaźnik SPI na poziomie 92,6%.

Drugi przypadek dotyczy instalacji PV o mocy 10 kW z pompą ciepła (zużycie 2664 kWh/rok) i samochodem elektrycznym (zużycie 1690 kWh/rok) oraz rocznym zużyciem energii w gospodarstwie domowym na poziomie 5010 kWh.

W tym przypadku falownik Fronius Symo GEN24 10.0 Plus współpracujący z BYD Battery-Box Premium HVS 10.2 osiągnął wskaźnik SPI na poziomie 95,4%.

Niezależny wskaźnik jakości

Przegląd magazynów energii berlińskiej politechniki HTW jest co roku ważnym sygnałem dla nas i dla naszych klientów. Z analiz niezależnych ekspertów widać wyraźnie, że połączenie naszego falownika Fronius GEN24 Plus z akumulatorem BYD Battery-Box Premium stanowi wysoce efektywne rozwiązanie. W ten sposób jesteśmy o krok bliżej urzeczywistnienia naszej wizji 24 godzin słońca i świata w 100% opartego na energii odnawialnej – podsumowuje z dumą Martin Hackl, Global Director, Business Unit Solar Energy, Fronius International GmbH.

Martin Hackl, Global Director, Business Unit Solar Energy, Fronius International GmbH.

Multi Flow Technology: efektywność i elastyczność

Pod względem technicznym falowniki Fronius i akumulatory BYD wypadły dobrze we wszystkich kategoriach w obu przypadkach wzorcowych — i to zarówno razem, jak i osobno.

Fronius Multi Flow Technology umożliwia jednoczesne ładowanie akumulatora i zaopatrywanie domowych odbiorników z instalacji PV — nawet w razie awarii, kiedy trzeba przejść na zasilanie rezerwowe. Razem oba komponenty wyróżniają się zwłaszcza pod względem sprawności, a także mocy ładowania i rozładowywania.

Źródło i zdjęcia: Fronius Polska Sp. z o. o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT