W nowym 2024 roku dodatkowym czynnikiem motywującym nas do działania będzie ta właśnie liczba, która idealnie wpisuje się w naszą wizję 24 godzin słońca. Mamy nadzieję, że w nadchodzącym roku wraz ze wszystkimi partnerami i klientami znacznie przyspieszymy jej urzeczywistnienie.
Fronius nadal wzmacnia swoje łańcuchy dostaw
W całym roku 2023 Fronius zainwestował aż 230 milionów euro w swoje zakłady produkcyjne w Austrii i zlokalizowane w Czechach centrum kompetencji w zakresie komponentów indukcyjnych.
Poza tym dokonano strategicznej rozbudowy całego łańcucha dostaw i dodatkowo wzmocniono relacje z dostawcami komponentów.
– W ten sposób podjęliśmy ważne decyzje, które w jeszcze większym stopniu zabezpieczą dostępność naszych produktów. Obecnie jesteśmy w stanie zagwarantować moce produkcyjne potrzebne do wyprodukowania aż 70 000 falowników – podkreśla Martin Hackl, Global Director Marketing & Sales Fronius Solar Energy.
– Liczba instalacji PV na całym świecie rośnie z dnia na dzień. W perspektywie walki ze zmianami klimatu jest to już samo w sobie bardzo dobrą wiadomością. Jako renomowana europejska firma chcemy dodatkowo wesprzeć ten trend, dostarczając bezpieczne produkty odpowiadające całkowicie zasadom zrównoważonego rozwoju – mówi Hackl, nie ukrywając optymizmu.
Czysta energia, bezpieczne dane
Niezależnie od tego, czy myśli się o oszczędności zasobów, niezależności finansowej czy niezawodności zasilania, jedno jest pewne:
– Falowniki są sercem i mózgiem każdej instalacji PV – tłumaczy dalej Hackl.
– Wysokiej jakości podzespoły i wieloletnie doświadczenie w dużym stopniu decydują o tym, że nasze urządzenia znakomicie wywiązują się z tych zadań. Zgodność falowników Fronius GEN24, Fronius GEN24 Plus i Fronius Tauro z zasadami zrównoważonego rozwoju została już niejednokrotnie potwierdzona w analizach cyklu życia przeprowadzanych przez firmę Fronius. Zespół Life Cycle Assessment (LCA) w przyszłości zajmie się także innymi produktami Fronius. Wraz z postępującą integracją w ramach inteligentnych sieci energetycznych coraz większego znaczenia nabierają kwestie bezpieczeństwa energetycznego i ochrony danych. Fronius już dość dawno podjął w tej kwestii istotne decyzje. Korzystamy z własnych serwerów w Austrii i europejskich usług chmurowych, aby zagwarantować zgodność z najwyższymi standardami bezpieczeństwa danych. Dane klientów i dane instalacji przechowywane są oddzielnie. Wysoka jakość środków bezpieczeństwa potwierdzana jest na bieżąco certyfikatami zgodności z normą ISO 27001.
Wspólna praca w trosce o jak najlepszą jakość obsługi
Również pod względem serwisu i wsparcia technicznego Fronius wyznacza nowe standardy. Do współpracowników firmy zalicza się obecnie 85 000 instalatorów. Ponad 5000 z nich ma certyfikat Fronius System Partner i oferują oni znakomitą obsługę i opiekę w ponad 100 krajach.
– Nasi partnerzy kategorii System Partner mają m.in. dostęp do rozbudowanego programu szkoleniowego – tłumaczy Hackl.
Dzięki nabytej wiedzy i zestawom części zamiennych są oni w stanie naprawiać niesprawne urządzenia bezpośrednio w terenie. Ponadto do dyspozycji jest globalna sieć centrów naprawczych. Jeśli konieczna jest wymiana urządzenia, klient otrzymuje stamtąd już zregenerowane urządzenie, aby czas przestoju był jak najkrótszy.
Szeroki wachlarz pakietów rozwiązań
Gotowość firmy Fronius do zaopatrywania rynku w produkty wysokiej jakości widać także po asortymencie produktów.
– Pod względem zarządzania energią oferujemy już dzisiaj różne interfejsy umożliwiające zasilanie odbiorników nadwyżkami energii z instalacji PV. W połączeniu z wyspecjalizowanymi urządzeniami, takimi jak Fronius Ohmpilot czy Fronius Wattpilot, tworzą fascynujące rozwiązania, które pokrywają zapotrzebowanie na prąd, ogrzewanie, chłodzenie i e-mobilność w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponadto mamy w planach nowości obejmujące falowniki hybrydowe i zasilanie awaryjne – tłumaczy Bernhard Kossak, Head of Solution Management, Fronius International GmbH, jednostka biznesowa Solar Energy.
Elastyczność i bezpieczeństwo
Bazą wielu innowacji jest sprawdzony falownik Fronius GEN24 Plus. Dostępny od niedawna model Fronius GEN24 jest falownikiem PV klasy premium. Za pomocą opcjonalnej aktywacji Fronius Software Upgrade UP.storage można go w dowolnym momencie zmienić w falownik hybrydowy Fronius GEN24 Plus.
W obu wariantach jest dostępna nowa funkcja PV Point Comfort. Jest to zoptymalizowana funkcja zapewniająca zasilanie rezerwowe. Pozwala ona na zasilanie tego samego gniazda prądem z sieci energetycznej, zaś w przypadku jej awarii — bezpośrednio z instalacji PV.
Ponadto Fronius poszerza swój asortyment akumulatorów: oprócz już kompatybilnych urządzeń BYD i LG z falownikami Fronius GEN24 Plus kompatybilny będzie także model LG enblock E.
Wkrótce zostanie ponadto zaprezentowany wariant Fronius GEN24 SC tego falownika — o wyższych wartościach prądu na wejściu po stronie DC, co umożliwia podłączanie nowych, wydajniejszych modułów.
Nowe falowniki i rosnąca oferta usług cyfrowych
Zupełnie nowym produktem w asortymencie będzie Fronius Verto. Falowniki te mają być dostępne w klasach mocy od 25 kW do 33,3 kW. Będą też nowości w dziedzinie oprogramowania: oferta aplikacji cyfrowych, które pomagają klientom i instalatorom w planowaniu, uruchamianiu, konserwacji i monitorowaniu systemu, jest stale rozbudowywana.
Źródło i zdjęcia: Fronius Polska Sp. z o. o.
Komentarze