Bezprzewodowe sterowanie sprzętami w domu

Dom powinien być przede wszystkim komfortowy. Dzięki inteligentnym budynkom możemy w łatwy sposób sterować różnymi urządzeniami. Systemy te dostępne są nie tylko dla nowych domów lub tych po generalnym remoncie. Jak ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie?

Bezprzewodowe sterowanie sprzętami w domu

Zdalne sterowanie oświetleniem, roletami oraz bramą

We współpracy z firmą F&F, Ospel wprowadza na rynek bezprzewodowe elementy sterowania oparte na transmisji radiowej. Tak prosta modernizacja istniejącej instalacji umożliwia rozbudowanie funkcji sterowania: oświetleniem, roletami, bramami. Łączniki do sterowania bezprzewodowego są rozwinięciem serii osprzętu Sonata, pasującego do każdego wnętrza.

Instalacja radiowego systemu sterowania jest szybka, prosta i bezinwazyjna. Nie trzeba kuć ścian, układać kabli, nie ma nawet potrzeby wykuwania puszki instalacyjnej. Zestawy łączników bezprzewodowych Sonata składają się z dwóch elementów: nadajnika (w formie łącznika natynkowego), modułu wykonawczego (montowanego w puszce podtynkowej lub przy odbiorniku). System zasila bateria wmontowana w łącznik, mająca żywotność 3 lat bezawaryjnej pracy.

System jest modułowy i można uzupełniać go o kolejne funkcje. Sterowanie nawadnianiem, wentylacją czy cyrkulacją ciepłej wody użytkowej to tylko kilka przykładów z szerokiej gamy zastosowań.

Najczęściej wybieraną funkcją systemu bezprzewodowego jest zwiększenie ilości punktów sterowania oświetleniem. Zainstalowanie dodatkowych łączników w wybranych miejscach poprawi funkcjonalność i ułatwi domownikom życie.

System można zaprogramować tak, aby pracował w trybie łącznika czasowego. Dzięki temu na schodach czy korytarzu będzie bezpieczniej i wygodniej. Rozwiązanie to można również zastosować w przypadku oświetlenia zewnętrznego.

Czasami dopiero w trakcie użytkowania pomieszczenia można ustalić, gdzie jest optymalne miejsce dla punktu sterowania. Dzięki sterowaniu można dostosować ilość wpadających promieni słonecznych w ciągu dnia, a wychodząc z domu szybko zabezpieczyć wszystkie okna opuszczając rolety jednym przyciskiem.

Dzięki wykorzystaniu technologii komunikacji radiowej do sterowania roletami, nadajniki można przenosić w dowolnym momencie. Jego moduł wykonawczy przeznaczony jest do sterowania zarówno roletami jak i innymi urządzeniami napędzanymi silnikiem elektrycznym. Wygodne sterowanie bramą Moduły wykonawcze idealnie nadają się do urządzeń pracy takich jak bramy wjazdowe.

Dzięki temu można otworzyć bramę z dowolnego pomieszczenia z widokiem na wjazd na posesję. Łączniki (nadajniki) bezprzewodowe do serii Sonata współpracują również z systemami Exta Free firmy Zamel oraz F&Wave firmy F&F.

Źródło i zdjęcia: Ospel

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT