Elektrociepłownie na biomasę firmy Jeremias

Energia elektryczna i ciepło są wytwarzane w elektrociepłowni opalanej biomasą, czyli paliwem ekologicznym będącym alternatywą dla paliw kopalnych.

Elektrociepłownie na biomasę firmy Jeremias

Elektrociepłownie zazwyczaj znajdują się blisko terenów mieszkalnych w celu uniknięcia straty ciepła w trakcie przesyłu na znaczne odległości. Dlatego kominy odprowadzające spaliny z kotłów energetycznych są zwykle bardzo wysokie.

Zasadniczy wpływ na wysokość kominów mają przepisy obowiązujące w danym kraju, które wynikają z lokalnych uwarunkowań prawnych oraz przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Jeremias oferuje przemysłowe systemy wolnostojące w formie stalowych kominów izolowanych lub masztów wsporczych, osiągających wysokość zgodną z lokalnymi przepisami oraz operatem środowiskowym.

Paliwo wykorzystywane do opalania ciepłowni na biomasę to zazwyczaj zrębki drzewne, drewno opałowe, odpady drzewne, słoma. Jeremias oferuje w swoich rozwiązaniach grubość blach rdzenia spalinowego od 0,5 mm w aż do 3,0 mm ze stali nierdzewnej AISI 316L lub AIS 904L (np. System FSA , FSA-X).

 

źródło i zdjęcia: Jeremias

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE