System wentylacji in-VENA

System Wentylacji Mieszkań in-VENA to zupełnie nowe na polskim rynku rozwiązanie umożliwiające wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną pomieszczeń w budownictwie mieszkaniowym oraz w biurach i obiektach użyteczności publicznej.

System wentylacji in-VENA

Istotą systemu, opracowanego przez firmę BARTOSZ, jest centrala wentylacyjna wbudowana w ścianę budynku, wraz z kanałami wentylacyjnymi wyciągowymi oraz kanałami do podłączenia wewnętrznej instalacji wentylacyjnej.

System in-VENA pozwala na wentylowanie każdego lokalu indywidualnie, niezależnie od pozostałych. Rozwiązanie opracowane szczególnie z myślą o budownictwie mieszkaniowym, spełnia oczekiwania lokatorów i deweloperów. Tym pierwszym gwarantuje w ich własnym "M" świeże, wolne od kurzu i pyłu powietrze. Deweloperom zaś oferuje skuteczne rozwiązanie problemu wentylacji (co niewątpliwie podnosi standard mieszkań i zabezpiecza budynek przed rozwojem pleśni i grzybów), a także dodatkową powierzchnię użytkową lokali, uzyskaną dzięki likwidacji kanałów wentylacji grawitacyjnej oraz zabudowaniu central wentylacyjnych w ścianie budynku.

System wentylacji in-VENA może być stosowany zarówno w obiektach nowo budowanych, jak i już istniejących. Montaż centrali wzorowany jest na instalacji stolarki okiennej - pozostawiony w czasie budowy otwór zamyka specjalny ekran, do którego mocowane są: czerpnia, wyrzutnia oraz izolacja termiczna.

Kanały wyrzutowe powietrza usuwanego prowadzone są po ścianie zewnętrznej do wyrzutni dachowej lub ściennej i zapewniają zachowanie wymaganych odległości wyrzutni od czerpni oraz okien. Kanały zewnętrzne są dodatkowo izolowane i tworzą na ścianie budynku mało widoczne pilastry.

Sercem centrali jest spiralny wymiennik ciepła BARTOSZ, odporny na szronienie i szczelny, o bardzo wysokim odzysku ciepła na poziomie 85-92%. System wentylacji in-VENA nie miesza powietrza świeżego z powietrzem zużytym, zachowuje również zasadę przepływu powietrza z pomieszczeń "czystych" (pokoje, salon) do pomieszczeń "brudnych" (łazienka, toaleta, kuchnia).

źródło i zdjęcie: bartoszwentylacja.com.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT