Klimatyzatory typu split na wakacyjne upały

Urządzenia klimatyzacyjne cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Dziś trudno wyobrazić sobie samochód, wnętrze biura, galerii handlowej czy hotelu, w których zabrakłoby popularnej "klimy".

Klimatyzatory typu split na wakacyjne upały

Klimatyzator typu split powoli staje się również standardem w prywatnych domach i mieszkaniach. Choćby dlatego, że mamy do wyboru wiele różnych modeli, które możemy dostosować do indywidualnych potrzeb, a ich ceny są coraz bardziej przystępne. Kolejnym ważnym powodem, dla którego obecnie częściej niż kiedykolwiek decydujemy się na instalację klimatyzatora jest fakt, że urządzenia klimatyzacyjne - wbrew powszechnym opiniom - nie szkodzą naszemu zdrowiu. Jedynym warunkiem jest utrzymanie klimatyzatora w czystości, systematyczna wymiana filtrów oraz serwis.

Najpopularniejszym z nich montowanym w naszych biurach czy domach jest klimatyzator typu split. Zbudowany on jest z dwóch oddzielnych części - wewnętrznej, złożonej z wymiennika ciepła i wentylatora nadmuchowego, którą instalujemy wewnątrz klimatyzowanego pomieszczenia oraz zewnętrznej, wyposażonej w sprężarkę, skraplacz i zawór rozprężny.

Przy zakupie klimatyzatora do domu czy mieszkania (lub biura) należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii takich, jak kubatura klimatyzowanych pomieszczeń, moc chłodnicza urządzenia klimatyzacyjnego, a także pobór prądu oraz poziom hałasu podczas pracy. Równie ważne cechy, jakie powinien spełnić właściwy klimatyzator, to wyposażenie w odpowiednie filtry i jonizator oraz funkcjonalność i prostota w obsłudze (czytelny wyświetlacz, sterowanie na pilota). Aby dokonać właściwego wyboru, zawsze warto jednak skorzystać z pomocy i fachowych porad specjalistów.

Należy jednak pamiętać, że odpowiednia temperatura ma duże znaczenie dla naszego codziennego funkcjonowania i sprawności psychofizycznej. Letnie upały często uniemożliwiają nam efektywną pracę i wypoczynek. W klimatyzowanym pomieszczeniu nie powinna być ona niższa od temperatury na zewnątrz o więcej niż 5-8 stopni. Zbyt mocno chłodzący klimatyzator może doprowadzić do przeziębienia, którego warto się wystrzegać przed zbliżającymi się wakacjami.

źródło i zdjęcie: Informacja prasowa

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE