PRODUCENCI
Caradon Polska
ul.Zakliki z Mydlnik 16, 30-198  Kraków
tel. 12 290 03 00, 12 657 54 07

Grupa Caradon Plumbing z centralą w Wielkiej Brytanii jest jednym z największych producentów w Europie w branży instalacyjnej. W jej skład wchodzą fabryki grzejników Stelrad w Holandii i Wielkiej Brytanii, grzejników Henrad w Belgii, grzejników Termo Teknik w Turcji oraz kotłów Ideal w Wielkiej Brytanii.

W Polsce jest reprezentowana przez CARADON POLSKA - spółkę córkę, której centrala oraz magazyny mieszczą się w Krakowie.

Fabryka grzejników Henrad dzięki bardzo dynamicznemu rozwojowi od 1978 roku stała się jedną z czołowych marek grzejników w Europie.

Założyciel firmy Louis Hendrickx rozpoczął swoją działalność w 1948 roku od sprzedaży i instalacji kotłów centralnego ogrzewania i kominków. Nabyte doświadczenia skierowały jego zainteresowanie na sektor grzejników, co zaowocowało w 1971 roku kupnem fabryki grzejników odlewanych.
Rozwój rynku grzejników stalowych w latach 70-tych skłonił Louisa Hendrickxa do rozpoczęcia produkcji grzejników stalowych o wysokiej wydajności cieplnej. W ten sposób została powołana do życia firma „Henrad Raditeurs” w skrócie HENRAD.

Szeroka i przemyślana gama oferty Henrada umożliwia najwłaściwszy dobór grzejników dla każdego typu inwestycji zarówno prywatnych, jak i komercyjnych; obejmuje ona zarówno grzejniki standardowe, jak i nietypowe; właściwe proporcje pomiędzy ogrzewaniem promiennikowym a konwekcyjnym zapewniają komfortowe rozprowadzanie ciepła w pomieszczeniu; zastosowanie kompaktowych obudów grzejników ułatwia ich czyszczenie i spełnia surowe wymogi higieny i estetyki.

Grzejniki Henrad w trakcie produkcji podlegają bardzo dokładnemu zabezpieczeniu powierzchni; polega ona na odtłuszczeniu, żelazofosforanowaniu, pasywacji, płukaniu i gruntowaniu kataforetycznemu.

Obecna fabryka grzejników Stelrad została założona 1925 roku początkowo jako rozlewnia napojów gazowanych. W roku 1939 rozpoczęto produkcję pieców, ogrzewaczy olejowych oraz grzejników elektrycznych. Gwałtowny rozwój rynku spowodował w roku 1960 rozbudowę głównej Fabryki. W roku 1970 został otworzony nowy magazyn i budynek biurowy. Fabryka została w roku 1980 nabyta przez grupę Stelrada należącą do Metal Boxu a następnie w roku 1989 przez koncern Caradon PLC.

W roku 1993 nastąpiła modernizacja linii produkcyjnych przez oddanie do użytku nowej lakierni oraz dwóch linii szybkiej produkcji a w roku 1997 został wprowadzony nowoczesny proces produkcyjny TPM. W chwili obecnej fabryka należy do światowych liderów produkujących grzejniki stalowe.

Eleganckie i solidne panele Stelrad o klasycznej i ponadczasowej linii doskonale komponują się z każdym wnętrzem; grzejniki Stelrad wyróżniają się wielością wymiarów – wysokości, głębokości i długości; dla tej samej mocy grzewczej jaka jest wymagana dla danego pomieszczenia możemy dobrać grzejniki niskie lub wysokie, wąskie lub szerokie; w ten sposób grzejnik staje się elementem nowoczesnego wystroju wnętrza.

Obróbka powierzchni zewnętrznej grzejnika polega na odtłuszczeniu, żelazofosforanowaniu, pasywacji, płukaniu i gruntowaniu poprzez kataforetyczne elektrozanurzenie; następnie grzejniki pokrywane są warstwą proszku i wypalane; wykończenie powierzchni polega na wysokowartościowym, elektrostatycznym powlekaniu proszkowym; zapewnia to doskonałe utrzymanie wyglądu grzejnika na wiele lat jego eksploatacji.

ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT