PRODUCENCI
GEBERIT
ul.Postępu 1, 02-676  Warszawa
tel. 22 843 06 96

Przy pomocy innowacyjnych rozwiązań w zakresie techniki sanitarnej pragniemy w trwały sposób podnieść jakość życia.

Geberit Kompas prezentuje nasze najważniejsze zasady i podstawowe wartości, którymi się kierujemy. Te wartości przyświecają naszej organizacji i wspierają nas w urzeczywistnianiu naszych wizji i naszych celów. Wskazują nam drogę ku przyszłości.


Grupa Geberit

Grupa Geberit jest światowym liderem w technologii sanitarnej. Od czasu założenia w roku 1874, firma zawsze była pionierem w tym sektorze. Konsekwentnie wprowadzają nowe, innowacyjne trendy. Biura Geberit działają w ponad 40 krajach. Sprzedaż koncentruje się jednak na głównych europejskich rynkach oraz rynkach wschodniej i południowej Europy.

Geberit dostarcza swoje produkty do Azji i Ameryki Północnej dostosowując je do specyficznych potrzeb. W celu lepszej obsługi tych rynków Geberit wybudował lokalne biura w Szanghaju (Chiny) i Chicago (USA). Firma posiada 19 fabryk w ośmiu różnych krajach. Główna produkcja jest skoncentrowana w Szwajcarii, Niemczech i Austrii.


Historia

Firma Geberit została założona w 1874 roku w szwajcarskiej miejscowości Rapperswil koło Zurichu przez braci Gebert. Przez ponad 130 lat rodzina Gebert zarządzając firmą, która z rzemieślniczego warsztatu rozwinęła się do rozmiarów holdingu o międzynarodowym zasięgu, zwracała szczególną uwagę na innowacyjność, jakość i profesjonalizm stosowanych rozwiązań.

  • 1905 - Skonstruowanie drewnianej spłuczki natynkowej z ołowianą powłoką uszczelniającą wewnątrz
  • 1952 - Rozpoczęcie prekursorskiej produkcji spłuczek z PCW
  • 1953 - Zastrzeżenie nazwy firmy Geberit rozpoczynające dynamiczny rozwój na rynkach Europy Zachdniej
  • 1955 - Założenie fabryki w Pfullendorf (Niemcy)
  • 1956 - Rozpoczęcie produkcji rur kanalizacyjnych z HDPE
  • 1977 - Zaprezentowanie najnowocześniejszych systemów instalacyjnych, początkowo samych spłuczek podtynkowych, a następnie kompletnych systemów instalacyjnych przenoszących obciążenie z przyborów sanitarnych takich jak: WC, bidet, umywalka,itd.
  • 1995 - Powstanie firmy Geberit Sp. z o.o. w Warszawie
  • 1999 - Przekształcenie Grupy Geberit w spółkę publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurichu
ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT