PRODUCENCI
Darco
ul.Metalowców 43, 39-200  Dębica
tel. 14 680 90 00

Darco jest producentem urządzeń techniki kominowej i wentylacyjnej: nasad kominowych, systemów kominowych, systemów dystrybucji gorącego powietrza z kominka, kratek wentylacyjnych, nawietrzaków i wielu, wielu innych.

Naszą dewizą jest jakość, potwierdzona certyfikatem ISO 9001:2000, innowacyjność oraz kompleksowość rozwiązań. Innowacyjność produktów została potwierdzona wieloma nagrodami branżowymi, a dzięki dobrym relacjom z dostawcami dwukrotne zostaliśmy uhonorowani tytułem Przedsiębiorstwa Fair Play. Firma Darco stara się od wielu lat aktywnie wspierać rozwój branży, jesteśmy członkami Stowarzyszenia Polska Wentylacja, Stowarzyszenia Kominy Polskie, a nasze wyroby są aprobowane przez Instytut Nafty i Gazu oraz pozytywnie opiniowane przez Korporację Kominiarzy Polskich.

Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, ich wymagania są dla nas najważniejsze, dlatego nieustannie staramy się udoskonalać nasze produkty oraz wprowadzać nowe, lepsze i bardziej funkcjonalne. Niekiedy Państwa propozycje i uwagi oraz nasze doświadczenia owocują wprowadzaniem całkowicie nowych i przełomowych rozwiązań , jak na przykład: systemy wentylacji hybrydowej, nawietrzaki z grzałką i inne, które stanowią nowość zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.


APARAT NAWIEWNY Z BYPASSEM
Aparat Nawiewny jest sercem układu DGP, pobiera on gorące powietrze z kominka i tłoczy do odnóg systemu w różnych pomieszczeniach budynku. Termostatyczny Bypass zabezpiecza pracę systemu DGP. W momencie np. braku prądu nie dopuszcza do przedostania się gorącego powietrza do Aparatu, kierując je do wybranego pomieszczenia, natomiast w razie znacznego wzrostu temperatury w kominku dostarcza do Aparatu Nawiewnego chłodne powietrze, stabilizując temperaturę pracy układu. W skład Bypassu wchodzi również metalowy filtr oczyszczający powietrze w układzie oraz zawór zwrotny montowany na króćcu dolotowym Aparatu Nawiewnego.

APARAT NAWIEWNY
Materiał: blacha ocynkowana

Średnice dolotowe [mm]: 125 (dla AN1), 150 (dla AN2, AN3)

Wydajność [m3/h]: 400 (AN1), 600 (AN2), 800 (AN3)

Moc [W]: 52 (AN1), 83 (AN2), 145 (AN3)

Zasilanie [V]: 230

Maks. temperatura pracy [°C]: +150

Montaż: co najmniej 4 m od kapy kominka, poziomo na specjalnych gumowych nóżkach

BYPASS
Materiał: blacha ocynkowana, zawór zwrotny z blachy nierdzewnej

Wersje wykonania: dostosowane do aparatów nawiewnych AN1, AN2 oraz AN3 firmy DARCO

Średnice dolotowe [mm]: 125 (dla BAN1), 150 (dla BAN2, BAN3)

Maks. temperatura pracy [°C]: +200

Montaż: przed Aparatem Nawiewnym, co najmniej 4 m od kapy kominka, bypass jest dołączany do Aparatu Nawiewnego za pomocą specjalnych zapinek

ARO
Automatyczny Regulator Obrotów ARO pozwala w sposób automatyczny lub ręczny regulować pracę systemu DGP poprzez ustawianie obrotów silnika aparatu nawiewnego.

Budowa: sonda termiczna o długości 1,5 m (mierząca temperaturę w kapie kominka), wyświetlacz LED

Tryb pracy: ręczny lub automatyczny (płynnie zwiększający obroty silnika wraz ze wzrostem temperatury w kapie kominka)

Zakres nastaw termostatu [°C]: od 40 do 90

Montaż: na ścianie obok kominka

DRAGON
Unikalna na polskim rynku nasada kominowa, przeznaczona do sytuacji ekstremalnych, przede wszystkim na zakończenia przewodów kominowych dymowych (z kominków i pieców na paliwa stałe), w tym krótkich, gdzie temperatura na wylocie komina może przekraczać 250°C. Skutecznie zabezpiecza przewód kominowy i znacząco poprawia ciąg.

Materiał: blacha chromoniklowa

Wersje wykonania: z podstawą kwadratową i na rurze dolotowej (wszystkie wersje są otwierane)

Średnice [mm]: 150, 200, 250, 300

Sposób łożyskowania: łożyska toczne

Wydajność (przy wietrze 3 m/s) [m3/h]: 140 (dla150), 240 (dla 200), 350 (dla 250), 510 (dla 300)

Montaż: jako zakończenie przewodów kominowych: na kominie (w wersji z podstawą) lub na króćcu wkładu kominowego (wersja na rurze)

Informacje dodatkowe

Kraj produkcji: Polska

Aprobaty i certyfikaty: ISO 9001:2000, Aprobaty Techniczne IGNiG AT/98-05-0062 wydanie II/2003 (Dragon), oznakowanie CE (ARO), oznakowanie CE (Certyfikat zgodności 121/2004 ZETOM Katowice) – Aparat Nawiewny

Usługi: doradztwo techniczne, wykonywanie nietypowych elementów

Pozostała oferta:

● wkłady kominowe i kominy dwuścienne (w tym do kotłów turbo), a także żaroodporne

● nasady kominowe (stałe i obrotowe)

● kompletny system rozprowadzania ciepłego powietrza z kominka

● elementy wentylacyjne, kratki

● usługi cięcia laserem, podginania i toczenia CNC

ROZWIŃ OPIS