PRODUCENCI
Austroflamm
ul.Mickiewicza 63A, 67-200  Głogów
tel. 076 835 85 77

O firmie

Tworzymy nasze piece i kominki z troską i miłością. Przyjemność, z jaką kreujemy nowe wzory widoczna jest w naszych produktach, nigdy jednak nie zapominamy, jak ważną rolę odgrywa funkcjonalność.

Przez ponad 20 lat nieustanna innowacja to nasz niezmienny cel. Rezultatem tej pracy są piece z wyrafinowaną technologią grzewczą. Oprócz ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań, do naszych palenisk wnosimy uczucie.


Paleniska Austroflamm...

...posiadają korpus stalowy, czopuch żeliwny, zastosowano w nich innowacyjne rozwiązania techniczne – ceramiczne wyłożenie komory spalania białym materiałem o nazwie keramott pozwala na zachowanie czystego i jasnego wyglądu paleniska – wszystkie sadze wypalają się i nie pozostają żadne osady.

Materiał ten przewyższa wszystkie inne dzięki wyjątkowym proporcjom między izolacją termiczną a przewodzeniem ciepła. W konsekwencji komora paleniskowa osiąga wyższą temperaturę w krótszym czasie. A to stanowi warunek czystego i ekologicznego spalania. Keramot jest odporny na temperaturę nawet do ok. 1200°C.

Dopływ powietrza w paleniskach Austroflamm regulowany jest za pomocą systemu przepustnic, co zważając na wyjątkową szczelność palenisk pozwala na bardzo precyzyjną regulację procesu spalania oraz uzyskanie wizji ognia odpowiadającej bieżącym oczekiwaniom. Oczyszczanie szyby za pomocą kurtyny powietrznej, sysytem wtórnego dopalania spalin pozwala na maksymalny odzysk energii ze spalonego drewna.

Opcjonalnie w paleniskach AUSROFLAMM można zastosować systemy kumulacji ciepła HMS, które pozwalają magazynować ciepło i wydłużyć proces grzania do sześciu godzin po wygaszeniu paleniska.

WKŁADY KOMINKOWE

Typy: ścienne, narożne, dwustronne, pryzmatyczne, półokrągłe

Materiał: ketamott, stal, żeliwo

Wykończenie powierzchni: stal – kolor antracyt lub galwanizowana

Szyby: płaskie, pryzmatyczne, półokrągłe, podwójne, klejone

Moc [kW]: 6-11 wg norm DIN

Sprawność cieplna [%]: 70-86

Masa [kg]: 115-326

Średnica rury dymnej [mm]: 160-250

Paliwo: drewno liściaste, brykiet drewniany

PIECE WOLNO STOJĄCE

Materiał: stal, żeliwo, keramott, ceramika, aluminium

Wykończenie powierzchni: ceramika, stal inox, stal antracyt, steatyt, marmur

Szyby: płaskie, pryzmatyczne, półokrągłe

Moc [kW]: 5-13 wg norm DIN

Sprawność cieplna [%]: 70-86

Masa [kg]: 115-250

Średnica rury dymnej [mm]: 130-180

Paliwo: drewno liściaste, brykiet drewniany

Informacje dodatkowe

Kraj produkcji: Austria

Gwarancja: 5 lat na korpus, 2 lata na elementy ruchome: drzwiczki, elementy regulujące dopływ powietrza, prowadnice

Aprobaty i certyfikaty: DIN 18891, DIN 18895, DIN EN 13229, DIN EN 13240

Pozostała oferta: piece wolno stojące gazowe, zabudowy kominkowe, system HMS – ceramiczne płyty akumulujące ciepło do 3 razy dłużej, płyty podłogowe, akcesoria kominkowe, ruszty, przewody dymowe, kleje, gładzie, fugi

ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT