Instalacja fotowoltaiczna
Montaż instalacji fotowoltaicznej to najlepsza inwestycja dla domowego budżetu, jak również dla środowiska. Panele fotowoltaiczne można zamontować na dachu, jak również na stelażu ustawionym w wybranym miejscu ogrodu. Jedyne co jest potrzebne do właściwego działania instalacji to dostęp do promieniowania słonecznego. To właśnie promienie słońca, którego zasoby są nieograniczone, generują prąd. Fotowoltaika nie emituje zanieczyszczeń, a zużyte panele można poddać recyklingowi. Nieruchomość, na której zainstalowano panele foto, jest w zasadzie samowystarczalna. Do tego jej wartość rynkowa znacząco wzrasta.
Gdy zdecydujemy się za taką inwestycję, warto skorzystać z usług doświadczonej firmy. Columbus Energy oferuje kompleksową obsługę całego procesu zakupowego i instalacyjnego, jak również wygodny serwis door to door. Klienci cenią firmę również za to, że świadczy pomoc w pozyskaniu dofinansowania. Właściwie wypełnione dokumenty pozwalają na skorzystanie z rządowych programów, takich jak Czyste Powietrze lub Mój Prąd.
Katalog usług obejmuje także profesjonalny dobór mocy systemu do konkretnych potrzeb danego gospodarstwa domowego, pośrednictwo w kontaktach z zakładem energetycznym, monitoring uzysków i pracy instalacji. Inwestor w każdym momencie może sprawdzić ile prądu wygenerowały panele w danym dniu i o określonej porze.
Kalkulator oszczędności
Przedstawiciele Columbus Energy przygotowali bardzo przydatne narzędzie, które pozwala sprawdzić jak dużych oszczędności może spodziewać się osoba inwestująca w fotowoltaikę. Do wykonania obliczeń potrzebny jest jedynie rachunek za prąd. W kalkulatorze należy bowiem wpisać wysokość rocznych lub miesięcznych opłat (w zależności od okresu obliczeniowego). Co ciekawe, kalkulator bierze pod uwagę coroczny wzrost cen prądu w wysokości 5%, 10% lub 15%.
Dla przykładu, gdy nasz dotychczasowy miesięczny rachunek za energię elektryczną wynosił 200 zł, to przy 10% inflacji, inwestycja zwróci się po 7-8 latach. W trzydziestoletnim okresie użytkowania instalacji oszczędności będą wynosić ok. 390 tys. zł.
Pompa ciepła
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także pompy ciepła. Nic dziwnego. Te niewielkie gabarytowo urządzenia grzewcze dostępne są w różnych wariantach jeśli chodzi o funkcjonalność oraz cenę. Każdy może wybrać sprzęt, który będzie odpowiadał jego indywidualnym potrzebom.
Pompy ciepła powietrze-woda można zainstalować zarówno w modernizowanym, jak i nowym budynku. Nie wymagają one specjalnej obsługi, dużej powierzchni, dostępu do wody i są tanie w eksploatacji. Taka pompa nadaje się do podłączenia do instalacji z kaloryferami lub instalacją podłogową, jak również do instalacji z niskotemperaturowymi odbiornikami, jak ogrzewanie podłogowe lub ścienne.
Artykuł partnera serwisu Budownictwob2b.pl