Nowoczesny budynek w klasycznym stylu

Na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie wybudowano nowoczesny budynek, gdzie oczyszczana jest woda. Obiekt wyróżnia się architekturą, która nawiązuje do klasycznych zabudowań "Filtrów Warszawskich". Na dachu obiektu ułożono stylową blachę miedzianą.

Nowoczesny budynek w klasycznym stylu

Zaprojektowanie budynku Ozonowania Pośredniego i Filtrów Węglowych MPWiK w Warszawie wymagało od projektantów dużego kunsztu architektonicznego, zaś od robotników niezwykłej precyzji wykonania. A to wszystko dlatego, że pozostałe budynki wybudowane na terenie "Filtrów Warszawskich" są zabytkami.

Dlatego inwestor zadecydował, że powstający obiekt, ma być nowoczesnym budynkiem utrzymanym w klasycznym stylu, dzięki czemu wkomponuje się on w zabytkową zabudowę "Filtrów Warszawskich". Rozpoczynając roboty budowlane, trzeba było również wziąć pod uwagę wytyczne konserwatora zabytków. Postawiono zatem na sprawdzonych dostawców materiałów, którzy posiadają w swojej ofercie wysokiej jakości produkty.

Oprócz elewacji budynku, gdzie wykorzystano cegłę klinkierową firmy Röben, na uwagę zasługuje dach. Poszycie stanowi blacha miedziana układana w panelach, w systemie belgijskim oraz na tzw. rąbek stojący. Jest ona oksydowana, dzięki czemu ma charakterystyczny zielonkawy odcień, który wraz z upływem czasu uzyska wyrazistą barwę. Dzięki temu uzyskano niezwykle ciekawą kompozycję, zdefiniowaną czerwoną kolorystyką fasady i zielonkawym pokryciem dachowym, co dodatkowo nadało klasycznego charakteru nowoczesnemu budynkowi Ozonowania Pośredniego Filtrów Węglowych.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Röben, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Röben

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT