Blacha firmy RHEINZINK na dachu Szkockiego Muzeum Transportu

Szkockie Muzeum Transportu, którego otwarcie nastąpiło 21 czerwca 2011 r., wyróżnia się nowoczesną architekturą. Dach oraz elewacje budynku pokryto blachami firmy RHEINZINK.

Blacha firmy RHEINZINK na dachu Szkockiego Muzeum Transportu

Zlecenie zaprojektowania i wykonania muzeum przydzielono londyńskiej pracowni Zahy Hadid. Zespół wybitnych architektów stworzył projekt budynku, który poprzez swoją niecodzienną architekturę i oryginalne ukształtowanie stał się nową atrakcją portu w Glasgow. Miękkie, płynne formy architektoniczne już na etapie projektu wzbudzały emocje.

Projektanci chcieli uzyskać monolityczny wygląd bryły budynku. W związku z tym elewacje oraz dach budynku charakteryzują się tą samą strukturą. Jednolity design obiektu uzyskano poprzez zastosowanie blachy firmy RHEINZINK. Tytan-cynkowe pokrycie o grubości 0,8 mm charakteryzuje się niezwykłą trwałością i nie wymaga konserwacji przez cały okres użytkowania. Jest to możliwe dzięki naturalnej patynie, która powstaje wskutek działania warunków atmosferycznych, i która chroni pokrycie przed korozją.

W przypadku uszkodzenia blachy tytan-cynk firmy RHEINZINK na poryciu tym tworzy się warstwa węglanu cynku, która zabezpiecza dach na długie dziesięciolecia. Powstanie tej warstwy ochronnej jest naturalnym procesem, który przebiega powoli. Proces ten jest uzależniony między innymi od częstotliwości opadów, stron świata i nachylenia powierzchni. Ze względu na refleksy świetlne, powierzchnia może uzyskać w tej fazie nierównomierny wygląd.

Z tego też względu firma RHEINZINK opracowała unikatową na całym świecie technologię naturalnego patynowania blach tytan-cynk. Podczas budowy Muzeum Riverside użyto blachy o powierzchni "patynapro szaroniebieska", która kolorystycznie odpowiada nadmorskiej lokalizacji obiektu. Na dachu ułożono ją w technice podwójnego rąbka stojącego. Do budowy Muzeum Riverside użyto 200 ton materiału RHEINZINK profilowanego w pasy blachy o szerokości wynoszącej 1000 mm, 675 mm i 575 mm.

Progi starego budynku Muzeum Transportu przekraczało co roku ok. 500 tys. zwiedzających. W związku z tym było ono drugim najczęściej odwiedzanym muzeum w Wielkiej Brytanii. Po przeprowadzce do nowego budynku, władze Muzeum Riverside szacują, że liczba odwiedzających gwałtownie wzrośnie.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy RHEINZINK.

źródło i zdjęcie: RHEINZINK

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT