Szkolenie dla konserwatorów zabytków

Firma Rheinzink organizuje szkolenie "Zastosowanie blachy cynkowo-tytanowej: błędy i ich unikanie" skierowane do konserwatorów zabytków poświęcone trwałym rozwiązaniom w budownictwie.

Szkolenie dla konserwatorów zabytków

Podczas szkolenia dla konserwatorów zabytków przybliżone zostaną zagadnienia związane z cynkiem i sposobami jego obróbki. Dla niewtajemniczonych firma Rheinzink przedstawi ewolucję krycia dachów na rąbek, na listwę oraz w łuskę z uwzględnieniem różnych aspektów historycznych oraz konstrukcji budowlanych. Na przykładzie prac prowadzonych na wielu obiektach zabytkowych w Polsce omówione zostaną obróbki, systemy odwodnień oraz nowoczesne sposoby łączenia tytan-cynku z innymi materiałami.

W programie szkolenia dla konserwatorów zabytków:

  • "Damy ci cynk" - prezentacja historii produkcji cynku i sposobów jego obróbki. Ewolucja techniki krycia dachów na rąbek, na listwę oraz w łuskę (aspekty historyczne i techniczne). Sposoby wykonania obróbek, systemów odwodnień i połączeń tytan-cynku z innymi materiałami.
  • "Katalog Nakładów Rzeczowych obróbek blacharskich i odwodnień wykonywanych z tytan-cynku"
  • "Lepiej zapobiegać, niż leczyć" - odpowiednia jakość wykonawstwa i co na to wpływa. Praktyczne poznawanie detali, technik lutowania, klejenia i najczęściej popełnianych błędów w pracach z blachą. Przedstawienie nowych technologii zabezpieczania budynków przez wilgocią.

Szkolenie dla konserwatorów zabytków odbędzie się 1 lipca 2013 r. w Centrum Szkoleniowym RHEINZINK, a udział w nim jest bezpłatny. Szczegóły na stronie organizatora.

źródło: Rheinzink

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT