Bezpieczny Kredyt 2% – wszytko, co powinieneś wiedzieć

Dnia 1 lipca 2023 roku w życie weszła ustawa, dzięki której uzyskać można dodatkowe środki pieniężne z rządowego programu Pierwsze Mieszkanie. Oto odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące kredytu 2%. Doradzamy także, jak dobrze wykorzystać uzyskane środki na budowę domu.

Bezpieczny Kredyt 2% – wszytko, co powinieneś wiedzieć

Bezpieczny kredyt 2 procent

Ustawa dotycząca przyznania kredytu 2 procent została uchwalona w celu ułatwienia zakupu pierwszego mieszkania, domu lub dokończenia budowy domu.

W ciągu pierwszych 10 lat trwania umowy państwo będzie udzielało dopłaty do rat finansowych.

Dodatkowo raz na 5 lat będą ustalane gwarantowane stałe stopy procentowe.

Kredyt 2 procent – kwota

Ustawa dotycząca bezpiecznego kredytu 2 procent zakłada dwa maksymalne progi kwotowe, na które można podpisać zobowiązanie.

Wysokość kredytu 2 procent może wynosić:

 • 500 tys. zł dla osoby, która nie jest w formalnym związku,
 • 600 tys. zł dla małżeństw lub rodziców, którzy mają dziecko.

Kredyt 2 procent – dla kogo?

O przyznanie kredytu 2 procent mogą ubiegać się:

 • Osoby do 45 roku życia, które nie są właścicielami mieszkania, domu, a także nie mają spółdzielczego prawa do lokalu lub domu.
 • Małżeństwa lub rodzice dziecka – w tym wypadku warunek wieku musi spełniać przynajmniej jeden z partnerów związku, natomiast warunek własności lokalu muszą spełniać obie osoby.

Kredyt 2 procent – warunki

Główne warunki, które trzeba spełniać, aby dostać kredyt 2 procent to limit wiekowy oraz brak posiadania tytułu własności nieruchomości. Kolejnym warunkiem jest posiadanie zdolności kredytowej adekwatnej do kwoty kredytu.

Ważne jest, że z możliwości otrzymania kredytu nie są wykluczone osoby, które są w posiadaniu działki, na której może zostać wzniesiony dom.

Kredyt 2 procent bez ślubu

Tak, osoby, które są w związku partnerskim bez ślubu również mogą ubiegać się o przyznanie kredytu, jeśli spełniają jego warunki..

Kredyt 2 procent – wniosek

Wniosek o przyznanie bezpiecznego kredytu 2% można składać w oddziałach banku z obsługą hipoteczną. Niektóre banki umożliwiają składanie wniosków online. Dokładne zasady składania wniosków znajdują się na stronach internetowych poszczególnych banków lub bezpośrednio w placówkach.

Kredyt 2 procent – do kiedy?

Termin składania wniosków o kredyt na pierwsze mieszkanie upływa 31 grudnia 2027 roku.

Kredyt 2 procent – wkład własny

Wkład własny nie jest konieczny do ubiegania się o Bezpieczny Kredyt 2%. Złożenie wniosku bez posiadania wkładu własnego umożliwia program Mieszkanie Bez Wkładu Własnego, z którego można skorzystać równocześnie z programem Mieszkanie Dla Młodych.

Kredyt 2 procent a praca za granicą

Osoby pracujące za granicą również mogą ubiegać się o Bezpieczny Kredyt 2%. Muszą jednak mieć świadomość, że ustawa wymaga, aby w kupionej lub zbudowanej nieruchomości zamieszkać w przeciągu 2 lat od otrzymania prawa własności lub skończenia budowy.

Kredyt 2 procent – haczyki

Największe ograniczenia związane z wzięciem kredytu 2 procent to:

 • Okres kredytowania, który wynosi minimum 15 lat: jeśli klient zdecyduje się nadpłacić kredyt w przeciągu pierwszych 3 lat trwania umowy, straci możliwość dofinansowania rat.
 • Narzucona maksymalna kwota kredytu: dla singli 500 tys. zł, dla par 600 tys. zł.
 • Wkład własny nie może przekraczać 200 tys. zł, zatem maksymalna kwota zakupu nieruchomości może wynosić 700 tys. zł dla singli oraz 800 tys. zł dla par.
 • Jeżeli jedynym wkładem klienta jest niezabudowana działka, wtedy jej wartość nie może przekraczać 400 tys. zł.

Kredyt 2 procent a zakup mieszkania

Kredyt 2 procent przysługuje w ramach programu Pierwsze Mieszkanie. Program powstał z myślą o ułatwieniu młodym ludziom zakupu własnego lokum.

Nie jest to jednak jedyna alternatywa wykorzystania zdobytych środków pieniężnych.

Kredyt 2 procent a budowa domu

Bezpieczny kredyt 2 procent można przeznaczyć na budowę domu. Jest to duże ułatwienie dla osób, które już mają działkę, a wstrzymywały się z budową ze względu na brak środków na rozpoczęcie budowy.

Kredyt 2 procent a wykończenie domu

Bezpieczny kredyt 2% można wykorzystać również na wykończenie domu. W tym wypadku należy jednak pamiętać, że aby ubiegać się o maksymalną kwotę kredytu, wartość działki i rozpoczętej budowy nie może przekraczać 200 tys.

Jeśli ten limit jest przekroczony, osoba samotna otrzyma 150 tys. zł, a małżeństwo lub rodzice wychowujący co najmniej 1 dziecko – 200 tys. zł.

Budowa domu w 2023 roku

Przez ostatnie 2 lata ceny materiałów budowlanych drastycznie drożały, co było związane z rosnącą inflacją. Wraz z początkiem 2023 roku przyszła w końcu nadzieja na lepsze. Sytuacja na rynku budowlanym zaczęła się stabilizować.

Osoby, które kupiły działkę przed lub w okresie pandemii koronawirusa i do tej pory wstrzymywały się z rozpoczęciem budowy, mogą w końcu wznowić spełnianie marzenia o swoim domu.

Korzystniejsza sytuacja w obszarze budowlanym, a także pomoc rządowa w postaci Bezpiecznego Kredytu sprawiają, że rok 2023 jest dobrym momentem do rozpoczęcia budowy.

W równie optymistycznym położeniu są osoby, które dopiero planują kupić działkę – dzięki nowej ustawie mają szansę ruszyć z budową domu tuż po zakupie gruntu.

Ceny materiałów budowlanych

Dobrze zagospodarowane pieniądze dają ogromną satysfakcję. Przed budową domu warto zatem zorientować się w cenach i zakup materiałów budowlanych rozpocząć od tych, które w danym momencie są najkorzystniejsze.

Spadek cen surowców takich jak stal, drewno, czy wełna powoduje obniżenie kosztów materiałów budowlanych, które są z nich wykonywane. W 2023 roku opłaca się zaopatrzyć w dachy, rynny, ogrodzenia oraz izolacje termiczne.

Materiały budowlane

Budowa i wykończenie domu jest emocjonującym i niejednokrotnie stresującym wydarzeniem. Warto zatem jak najbardziej ułatwiać sobie ten proces i w odpowiednich momentach sięgać po pomoc profesjonalistów, którzy doradzą w zakupie i załatwią transport. Najlepiej, gdy zakup materiałów odbędzie się u autoryzowanego dealera.

Firma, która jest w stanie zapewnić produkty wysokiej jakości, dokonać darmowej wyceny oraz dostarczyć materiały na teren budowy w jak najszybszym terminie, będzie na wagę złota.

Warto również pamiętać o względach estetycznych. Jeśli dom ma tworzyć spójną całość, dobrze zadbać o to, by elementy wieńczące dom pasowały do siebie. Kupując materiały od jednego producenta, zwiększa się pewność, że jakość usługi zostanie wykonana na jak najlepszym poziomie.

Producent materiałów budowlanych

Producent materiałów budowlanych pomoże klientowi znaleźć autoryzowanego dealera, który pokieruje go krok po kroku, zapoznając go z produktami i pomagając wybrać mu jak najlepsze rozwiązanie.

Producent wie, że zadowolenie klienta jest gwarancją sukcesu, dlatego poleca tylko sprawdzonych dystrybutorów. Kontakt z producentem daje pewność, że klient trafi w miejsce, w którym otrzyma najlepszą pomoc przy doborze materiałów odpowiednich do jego oczekiwań i potrzeb.

Producent dachów

Firma Budmat, jako producent dachów, zapewnia swoim klientom materiały najwyższej klasy. W ofercie klient znajdzie wysokiej jakości blachodachówki, dobierze dedykowane do nich obróbki dachu oraz pasujące do całości systemy rynnowe i ogrodzenia.

To lista największych korzyści, które otrzyma klient, decydując się na skorzystanie z oferty firmy Budmat:

 • Spokój na lata – produkty wykonane z najwyższej klasy stali przetrwają dziesiątki zim
 • Łatwość montażu – dachy modułowe są lekkie, a dzięki specjalnej konstrukcji ich montaż jest intuicyjny i bezproblemowy
 • Gwarancja do 50 lat – pewność, że klient otrzyma stałe wsparcie.
 • Oszczędność czasu – wraz z podstawowymi elementami klient kupi akcesoria i systemy rynnowe, które tworzą cały dach.
 • Wyjątkowy design – wszystkie elementy pasują do siebie pod względem estetycznym, a ponadto posiadają dodatkowe przetłoczenia, które są nie tylko funkcjonalne, ale również prezentują się elegancko.
 • Dowóz na budowę – klient ma zapewniony transport zamówionych materiałów. Dzięki temu zyskuje pewność, że wszystkie elementy przyjadą w idealnym stanie.
 • Szybka realizacja – materiały czekają na magazynie, gotowe by tworzyć wymarzony dom klienta.
 • Kontakt z dystrybutorem – firma Budmat jest producentem dachów, pomoże klientowi znaleźć dystrybutora, który jest w najbliższej lokalizacji od jego inwestycji.

Kredyt 2 procent na dom

Rok 2023 sprzyja osobom, które chcą wybudować dom. Bezpieczny kredyt 2 procent oraz niższe ceny materiałów budowlanych pozwolą spełnić marzenia o swoim własnym lokum. Środki z kredytu warto przeznaczyć na nabycie materiałów budowlanych, zwłaszcza tych wykonanych ze stali.

To dobra okazja, żeby wykorzystać dostępne środki pieniężne na materiały najwyższej jakości, dodatkowo w korzystnej cenie. Jest to czas na zakup dachu, rynien i ogrodzeń. Producent dachów Firma Budmat oferuje materiały najwyższej klasy z gwarancją nawet do 50 lat. To opcja, która jest najkorzystniejsza i da klientowi bezpieczeństwo i satysfakcję.


źródło i zdjęcia: Budmat

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT