Zielony dach amfiteatru w Iwoniczu-Zdroju

W Iwoniczu-Zdroju zakończyła się budowa amfiteatru, który jest jedną z ważniejszych inwestycji w tym mieście. Obiekt wyróżnia się ciekawą formą nawiązującą do XIX-wiecznej architektury secesyjnej. W chwili obecnej trwa wykańczanie połaci budynku. Na drewnianej konstrukcji dachowej układana jest warstwa zieleni.

Zielony dach amfiteatru w Iwoniczu-Zdroju

Elementy prefabrykowane, które wykorzystano do budowy amfiteatru w Iwoniczu-Zdroju, powstały w Fabryce Drewna Klejonego. "Konstrukcja dachu jest dwuspadowa o zmiennym kącie nachylenia - od 22 stopni w kalenicy do 85 stopni w częściach okapowych. Część dachu nad sceną wspiera się na wiązarach z drewna klejonego o grubości 20 cm, stanowiących współczesną transpozycję wątków architektury secesyjnej w duchu aktualnych i technologicznie zaawansowanych prądów estetycznych. Natomiast pokrycie dachu zielenią, będzie stanowiło idealne dopełnienie i niebywały atut amfiteatru" - tłumaczy Jacek Szóstkiewicz, Kierownik Produkcji w Fabryce Drewna Klejonego.

Roboty budowlane związane z realizacją tej inwestycji rozpoczęły się w 2009 r. i trwały do stycznia 2012 r. Kiedy zakończy się ostatni etap prac, polegający na pokryciu połaci roślinnością, amfiteatr w Iwoniczu-Zdroju zostanie oddany do użytku. Wydarzenia, jakie zostaną w przyszłości zorganizowane na tym obiekcie, będą mogły być śledzone nawet przez 10 tys. widzów. Całkowity koszt robót wyniósł ponad 3,5 mln zł.

źródło: Fabryka Drewna Klejonego
zdjęcia: fdk.com.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT