Sprzedaż drewna w 2011 roku

Przedstawiciele przemysłu drzewnego domagają się zmian w zasadach sprzedaży drewna obowiązujących w Lasach Państwowych. Podczas spotkania z Januszem Zaleskim, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska, przekazali wystąpienie w tej sprawie adresowane do ministra.

Sprzedaż drewna w 2011 roku

W spotkaniu 8 listopada br. w Ministerstwie Środowiska uczestniczyli również Dyrektor Generalny Lasów Państwowych - Marian Pigan oraz Zastępca Dyrektora Generalnego LP - Tomasz Wójcik.

Ustalono, że do 26 listopada 2010 roku Dyrektor Generalny LP przeanalizuje możliwości zwiększenia pozyskania drewna w tym roku. Nie ma natomiast możliwości zmiany wielkości pozyskania oraz sposobu sprzedaży drewna zaplanowanych na rok 2011.

"Problemy powstające między przemysłem drzewnym a Lasami Państwowymi powinny być rozpatrywane na bieżąco, w trakcie roboczych kontaktów. Ministerstwo Środowiska jest gotowe do dyskusji nad ewentualnymi propozycjami nowych uregulowań prawnych, zgłaszanych przez przemysł drzewny" podkreślał po spotkaniu Janusz Zaleski podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

źródło i zdjęcie: Ministerstwo Środowiska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT