Niezawodne łączenie konstrukcji drewnianych płytkami kolczastymi

Łączenie drewnianych elementów konstrukcji nośnej dachu wymaga odpowiedniej wytrzymałości i trwałości. Najczęściej wykorzystywane są śruby, gwoździe i kleje. Doskonałym łącznikiem, pozwalającym na budowę nawet nietypowych dźwigarów dachowych, są płytki kolczaste firmy WOLF System.

Niezawodne łączenie konstrukcji drewnianych płytkami kolczastymi

Płytki kolczaste w konstrukcjach drewnianych stosować można wszędzie, gdzie konieczna jest trwałość i przewidywalna nośność połączeń. Nadają się bardzo dobrze do pokrycia dachu lekką konstrukcją drewnianą o nietypowym kształcie lub dużej rozpiętości.

Płytki kolczaste WOLF SystemŁączenie konstrukcji drewnianych płytkami kolczastymi firmy WOLF System sprawdza się podczas budowy więźb dachowych, konstrukcji nośnych i zadaszeń w obiektach rolniczych. Znajduje zastosowanie przy budowie hal i pawilonów handlowych oraz scen i kulis o specjalnych kształtach, a także obiektów sportowych. Wyniki badań i doświadczeń prowadzonych przez ośrodki badawcze w różnych krajach Europy potwierdzają bezpieczeństwo i wytrzymałość płytek kolczastych, co pozwala na ich oznakowanie symbolem CE.

Konstrukcje łączone płytkami kolczastymi umożliwiają pokrycie istniejących dachów płaskich i uzyskanie dodatkowej przestrzeni użytkowej. Mogą być też wykorzystywane w dźwigach szalunkowych, na przykład podczas budowy mostów o nietypowych kształtach. Płytki kolczaste WOLF System pozwalają na zredukowanie kosztów wykonania konstrukcji drewnianych. Oszczędności mogą osiągnąć poziom nawet 40% w porównaniu ze zwykłymi rozwiązaniami. Mniejsze koszty wynikają z optymalizacji projektowania, prefabrykacji elementów i przyspieszenia montażu na miejscu budowy.

Konstrukcja drewniana z płytkami kolczastymi WOLF SystemFirma WOLF System oferuje dla standardowych typów konstrukcji płytki kolczaste z blachy ocynkowanej o grubości od 1,00 do 2,00 mm. Wysokie wymagania odporności na korozję spełniają płytki kolczaste ze stali nierdzewnej. Ze względu na estetykę konstrukcji dostępne są również płytki z kolorową powłoką, którą można indywidualnie dostosować.

WOLF System produkuje także prasy wciskające płytki oraz dysponuje własnym programem do wymiarowania drewnianych konstrukcji dźwigarowych. Program WolfWin stworzony został do obliczania wszelkiego rodzaju konstrukcji wykorzystujących płytki kolczaste. Obliczenia prowadzone są zgodnie z obowiązującymi w Europie normami.

WolfWin pozwala na tworzenie plików maszynowych do pił wielozadaniowych, na przykład typu Hundegger. Efektywne zarządzanie danymi zapewnia ich bezpieczeństwo i uniknięcie pomyłek wynikających z zastosowania różnych programów. Firma oferuje klientom bezpłatne szkolenia z obsługi programu WolfWin.

Prasa do łączenia elementów drewnianych - WOLF SystemHydrauliczne prasy do wciskania płytek kolczastych firmy WOLF System działają z maksymalną siłą 200 T. Pozwala to na wprasowanie w tarcicę, jednym suwem prasy, nawet największych płytek kolczastych. Laserowe pozycjonowanie tarcicy i płytek umożliwia szybkie i niezawodne łączenie konstrukcji drewnianych.

Wykorzystywane z powodzeniem od wielu lat płytki kolczaste produkowane przez WOLF System są ekonomicznym i pewnym systemem łączenia tarcicy. Nadają się do prostych ustrojów nośnych w dachach dwuspadowych i do skomplikowanych dźwigarów o rozpiętości dochodzącej do 35 metrów. Umożliwiają efektywne wykorzystywanie drewna w nowoczesnym budownictwie i tworzenie niemal nieograniczonych kształtowo konstrukcji inżynierskich.

źródło i zdjęcia: WOLF System

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT