Warstwa podkładowa – klucz do trwałej konstrukcji dachowej

Klimat, w którym żyjemy, wymusza zastosowanie dwuetapowego systemu układania pokryć na dachach skośnych, w skład którego wchodzą pokrycie główne np. dachówka lub blachodachówka oraz podkładowe, takie jak membrany czy papy.

Warstwa podkładowa – klucz do trwałej konstrukcji dachowej

Podkładowa warstwa krycia odgrywa kluczową rolę w ochronie izolacji termicznej i konstrukcji dachowej przed wpływem wody, śniegu i wiatru.

Odpowiednio dobrana i zamontowana, zapobiega wilgoci i przedostawaniu się wody do wnętrza budynku, a często także wspiera prawidłową wentylację izolacji termicznej, co jest istotne dla długowieczności i efektywności dachu.

Wybierając warstwę podkładową, należy uwzględnić nachylenie dachu i typ pokrycia, nie zapominając o zapewnieniu odpowiedniej wentylacji izolacji termicznej, co ma decydujący wpływ na szczelność i izolacyjność termiczną dachu.

Membrany dachowe wysokoparoprzepuszczalne

Membrany dachowe, popularne wśród inwestorów i dekarzy, stanowią jedną z głównych form warstwy podkładowej. Ich zadaniem jest ochrona przed przeciekaniem, umożliwienie cyrkulacji pary wodnej i zabezpieczenie przed wydmuchiwaniem izolacji.

Kluczowe jest wybieranie produktów wysokiej jakości i przestrzeganie zaleceń montażowych. Istotnym parametrem przy wyborze membrany jest jej zdolność do przepuszczania pary wodnej.

BMI BRAAS oferuje membrany Divoroll, które można układać bezpośrednio na izolacji, a niektóre modele także na sztywnym poszyciu, jak płyty OSB lub deski. Membrana Divoroll Universal+2S, z pasami klejącymi i warstwą wzmacniającą, zapewnia szczelność i wytrzymałość.

Divoroll Maximum+2S, z wodoodpornym poliuretanem, nadaje się dla dachów wymagających szczególnej wodoszczelności, a Divoroll Top RU, z innowacyjnymi pasami klejącymi, dla dachów o niskim nachyleniu, z gwarancjami od 10 do 15 lat.

Membrany dachowe wysokoparoprzepuszczalne marki BMI Braas.

Bitumiczne warstwy podkładowe

Papa jest rekomendowana dla dachów o mniejszym nachyleniu, często jako rozwiązanie tymczasowe przed zimą. Musi być poprawnie zainstalowana, by spełniać funkcje hydroizolacyjne.

Nowoczesna papa BRAAS-BIT Premium SBS, z obustronną powłoką asfaltową i posypką mineralną, chroni przed promieniowaniem UV, a system samoprzylepnych pasów ułatwia montaż.

papa BRAAS-BIT Premium SBS, z obustronną powłoką asfaltową i posypką mineralną.

Z 20-letnią gwarancją funkcjonalności i dodatkową 2-letnią gwarancją przy zastosowaniu jako warstwa tymczasowa, BRAAS-BIT Premium SBS wyróżnia się wysoką odpornością na promieniowanie UV.

Źródło i zdjęcia: BMI Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT