Nowoczesne dachy – w modzie minimalizm

Wybór pokrycia dachowego ma kluczowe znaczenie dla wrażenia estetycznego, jakie sprawia budynek. Które materiały dachowe warto wybrać, aby odpowiadały aktualnym trendom i pozostały na czasie również w nadchodzących dekadach?

Nowoczesne dachy – w modzie minimalizm

Trend minimalistyczny mocno umocnił swoją pozycję w sektorze budownictwa domów jednorodzinnych i wydaje się, że nie zmieni się to szybko. Domy projektowane są obecnie z myślą o maksymalnej prostocie wizualnej, funkcjonalności oraz efektywności energetycznej.

Nowoczesny dach z nowoczesnym pokryciem

O wyborze pokrycia dachowego decydujemy już na etapie projektu domu – musi ono tworzyć z bryłą domu spójną, ale stonowaną całość. Nie może więc być elementem dominującym oraz nadmiernie przyciągającym uwagę. Obecnie modne są pokrycia o surowej, mocno uproszczonej formie.

Z tego też względu inwestorzy najczęściej stawiają na blachodachówki, które dzięki intrygującym, ale umiarkowanym wzorom idealnie wpisują się w minimalistyczny trend.

Doskonale sprawdzą się również panele na rąbek stojący, które znajdują zastosowanie nie tylko na nowoczesnych dachach, ale również elewacjach. Zastępują one tradycyjne blachy zaginane ręcznie na rąbek, których układanie wymagało od dekarzy precyzji i niemałych umiejętności.

Blaszane pokrycia to również dobry wybór ze względu na swoje doskonałe właściwości. Są trwałe, odporne na zarysowania i warunki atmosferyczne. Są także nienasiąkliwe, czyli pod wpływem wilgoci nie zmieniają swojego ciężaru. Co ważne, można je układać już na dachach o kącie nachylenie wynoszącym 9o.

Kolorystyka i wzornictwo nowoczesnych dachów

Jeśli nasz wybór padł na blachodachówkę, to przed nami dużo trudniejsza decyzja – dopasowanie kształtu i koloru. I chociaż nowoczesne dachy mają być delikatne oraz proste w formie, a także w stonowanych, ponadczasowych szarościach, to producenci nie ułatwiają nam tego zadania.

Szeroka oferta – zresztą nieustannie poszerzana przez renomowanych producentów, którzy dostosowują się do potrzeb rynku i wymagań klientów – pokryć blaszanych umożliwia nam nieograniczone możliwości kreowania domów, nawet tych najbardziej niekonwencjonalnych.

Firma Blachy Pruszyński oferuje blachodachówki w kilku odcieniach szarości, od jasnoszarych, poprzez grafitowe, a kończąc na bardzo ciemnych. Na tym jednak nie koniec i dla wymagających albo zdecydowanych klientów do dyspozycji są niekiedy bardzo niekonwencjonalne kolory. Potrafią one uczynić dach budynku bardzo mocnym akcentem projektu.

Ponadto niebagatelnym wzornictwem zachwycają nowości firmy, np. blachodachówka panelowa FIORD, a w trendy minimalistyczne wpisuje się blachodachówka PŁASKA PLUS.

Także panele na rąbek dostępne są w kilku rodzajach profilowania powierzchni: klasyczny (płaski), fala, nanofala czy trapez, oraz kolorach, jednak najczęściej wybierane są te w odcieniach grafitu. To, na jakie pokrycie blaszane się zdecydujemy, zależy oczywiście od naszych oczekiwań. Jednak zawsze będzie ono stylowe.

Nowoczesny dach bez okapów

Coraz częściej inwestorzy świadomie rezygnują z okapów, dzięki czemu dom doskonale wpisuje się w nowoczesną architekturę, która dąży do likwidacji niepotrzebnych detali. Dach bez okapów sprawia, że zacierają się granice między połacią dachową a elewacją.

W takim przypadku często w elewacjach ukrywa się rynny i rury spustowe, jednak nie ma technicznych przeciwwskazań, aby zastosować tradycyjny system orynnowania. Możemy również zdecydować się na rozwiązanie pośrednie, czyli rynny pozostawić widoczne, a rury spustowe ukryć.

Liczy się przede wszystkim jakość

Umiarkowane formy dachów sprawiają, że każdy – nawet najmniejszy – detal jest widoczny. Z tego też powodu pokrycie dachowe musi być ułożone starannie, ponadto należy wybierać produkty najwyższej jakości.

Kupujmy jedynie produkty pochodzące od sprawdzonego producenta, który długo działa na polskim rynku i ma odpowiednie zaplecze serwisowe. Blachy Pruszyński do produkcji pokryć blaszanych stosuje wyłącznie stal pochodzącą od renomowanych światowych dostawców.

Dodatkowo jakość wszystkich pokryć blaszanych jest kontrolowana i badana przez Zakładową Kontrolę Produkcji oraz zarówno polskie, jak i zagraniczne akredytowane jednostki badawcze.

Co ważne, producent oferuje nie tylko pokrycia blaszane, ale również wszystkie akcesoria niezbędne do ich montażu.


źródło i zdjęcia: Blachy Pruszyński

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT