Szerokość całkowita i użytkowa blach dachowych - jakie różnice?

Przy wyborze blaszanych pokryć dachowych spotkasz się z kilkoma różnymi określeniami wymiarów arkuszy. Czy wiesz, czym różni się szerokość kryjąca blach dachowych od szerokości całkowitej i szerokości wsadu? Wyjaśniamy, jak czytać wymiary blach trapezowych, blachodachówki i paneli na rąbek.

Szerokość całkowita i użytkowa blach dachowych - jakie różnice?

3 szerokości jednego arkusza blachy

Specyfikacja pokryć blaszanych zawiera zazwyczaj trzy określenia szerokości arkusza:

  • szerokość wsadu – szerokość blachy przed tłoczeniem, jest większa od kilkudziesięciu (blacha trapezowa T-8) do kilkuset milimetrów (blacha trapezowa T-35 lub T-55) od szerokości użytkowej, a także od szerokości całkowitej;
  • szerokość całkowita – to szerokość przetłoczonego arkusza pokrycia dachowego;
  • szerokość użytkowa – jest podstawą do obliczania ilości arkuszy niezbędnych do pokrycia dachu, jej wartość obliczysz po odjęciu szerokości zakładu od szerokości całkowitej.
Blachodachówki arkuszowe powstają na zamówienie, według wymiarów podanych przez klienta.

O czym informuje długość arkusza blachy?

Blachodachówki (tylko arkuszowe, nie modułowe), panele na rąbek i blachy trapezowe powstają na zamówienie, według wymiarów podanych przez klienta.

Dzięki temu możesz je dopasować do powierzchni konkretnego dachu i zredukować do minimum liczbę koniecznych cięć blachy oraz ilość odpadów.

Składając zamówienie, musisz zmieścić się pomiędzy minimalną dostępną (od kilkudziesięciu centymetrów) i maksymalną zalecaną (nawet kilkanaście metrów) długością arkusza.

Umiejętność interpretacji wymiarów arkuszy pozwala ocenić ilość niezbędnego materiału. Jeżeli potrzebujesz precyzyjnych wyliczeń ilości blachy trapezowej, blachodachówki czy innego pokrycia z naszej oferty, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Współpracując ze specjalistami, unikniesz błędów przy składaniu zamówienia.


źródło i zdjęcia: Hanbud

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT