Jaki gont bitumiczny wybrać na altankę?

Altanka jest przyjemnym miejscem do spędzania wolnego czasu z najbliższymi. Śmiało, można powiedzieć, że jest to obowiązkowy punkt każdej działki i wielu ogrodów przy domach jednorodzinnych. Jeśli zastanawiasz się, jaki gont bitumiczny na altankę jest najlepszy, to w tym artykule znajdziesz cenne wskazówki, które pomogą podjąć słuszną decyzję.

Jaki gont bitumiczny wybrać na altankę?

Dlaczego gont bitumiczny jest tak popularny?

Gont bitumiczny zyskuje coraz większą popularność. Możesz spotkać go na niewielkich altankach działkowych oraz na dużych i nowoczesnych domach jednorodzinnych. Jego największą zaletą jest stosunkowo niska cena, a także łatwość montażu.

Istotnym parametrem jest również lekkość oraz estetyka, ponieważ dobrze położona dachówka bitumiczna tworzy interesujące wzory, które dodają konstrukcji elegancji.

Jaki gont bitumiczny wybrać na altankę?

Na rynku dostępnych jest kilka modeli dachówki bitumicznej. Do najpopularniejszych typów należą gonty jednowarstwowe i dwuwarstwowe. Można spotkać także trzywarstwowe produkty. Każdy z tych projektów ma swoje zalety i wady. Mają one znaczenie, gdy szukasz odpowiedzi, jaki gont bitumiczny na altankę wybrać.

Gont bitumiczny karpiówka GUTTATEC.

Gont jednowarstwowy - do pokrycia prostych altanek

Jeśli zastanawiasz się, jaki gont bitumiczny na altankę jest najlepszy, to jednowarstwowe modele są ciekawą propozycją. Przede wszystkim są tańsze od swoich wielowarstwowych odpowiedników.

Jednak do ich montażu potrzeba tak zwanego pasa startowego, żeby dolna warstwa, która jest podstawą, pomogła utrzymać szczelność dachu. Trudno nazwać to wadą, jest to bardziej cecha, z którą trzeba się pogodzić.

Na pewno jednowarstwowe konstrukcje są mniej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne, dlatego nadają się do pokrycia altan, w których są jedynie proste narzędzia i ewentualnie miejsce do relaksu. Na uwagę zasługuje fakt, że jedna warstwa dachówki bitumicznej musi być układana z większym rozmysłem, jeśli chcesz uzyskać na dachu estetyczny wzór.

Gont bitumiczny prostokąt GUTTATEC.

Gont wielowarstwowy - do małych i dużych domów

Gdy altanka na działce lub w ogrodzie nieopodal domu jednorodzinnego swoim kształtem i przeznaczeniem przypomina niewielki dom, w którym możesz spędzić całe lato, wtedy dużo lepszym rozwiązaniem będzie gont wielowarstwowy.

Jest idealny do solidnego zabezpieczenia dachu. Jednocześnie dużo łatwiej ułożyć z dostępnych elementów elegancki wzór, który sprawi, że dachówki będą ładnie się prezentować. Teraz już wiesz, jaki gont bitumiczny na altankę jest najlepszy. Pamiętaj, że na rynku znajdziesz wersje w stylu karpiówki, prostokąta oraz sześciokąta.

Do tego paleta wielu kolorów i jakość wykonania zapewnia spokój na długie lata i sprawia, że obicie dachu gontem bitumicznym to dobra inwestycja.


źródło: Gutta

fot. otwierająca: Pixabay

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT