Odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi wyeksponować to, co w naszych domach najlepsze i najpiękniejsze, a także ukryć to, co powinno pozostać w cieniu. Choć zazwyczaj zwracamy na nie uwagę dopiero wtedy, gdy się ściemnia, to jednak także w dzień ma wielką moc.
Jaki mamy wybór nowoczesnych systemów oświetleniowych na rynku? Okazuje się, że jest ich mnóstwo! Oto kilka propozycji firmy REJS, która właśnie poszerzyła ofertę o bogatą paletę systemów oświetleniowych.
Taśmy LED
Można je montować zarówno w okładzinach ściennych, sufitowych, w zabudowach, jak i w wolnostojących meblach. Przydają się np. do doświetlenia blatu roboczego w kuchni - wtedy montuje się je pod szafkami górnymi. Za pomocą taśm LED delikatnie podkreśla się też cokoły i wieńce.
Świetnie wyglądają w otwartych regałach, w biblioteczkach, a także w przeszklonych witrynach, w których pomagają wyeksponować szkło lub porcelanę.
- Taśmy wykorzystać można w zasadzie w każdym pomieszczeniu domu. I w każdym mogą wyglądać znakomicie, spełniając funkcję czysto użytkową bądź tworząc odpowiedni klimat. Dostępne w ofercie REJS cztery rodzaje taśm LED, w zależności od potrzeb, mogą emitować światło jasne lub nastrojowo ściemnione, ciepłe, neutralne i zimne. Taśmy proponujemy w długości podstawowej 5 m, a wariant 2835 - również 50 metrów. Dzięki temu tworzenie nawet odważnych, dużych instalacji świetlnych nie jest problemem - wyjaśnia Joanna Posadzy, dyrektor marketingu REJS.
Uzupełnieniem taśm LED są łatwe w montażu zasilacze. W ofercie firmy REJS są dostępne w dwóch wersjach. Zasilacze MASTER można nabyć w ośmiu wariantach (7, 12, 16, 24, 33, 54, 65, 80 W), z kolei zasilacz gniazdkowy tylko w wersji 6 W. Każdy z nich jest zasilany ze standardowej sieci 230 V.
Włączniki
Innym, aczkolwiek również niezbędnym elementem systemów oświetleniowych, są włączniki. Te, które znajdują się w ofercie firmy REJS, w niczym nie przypominają tradycyjnego pstryczka montowanego w ścianie - pozwalają nie tylko na włączenie światła i wyłączenie go, ale również na regulację jego natężenia (w tzw. funkcji ściemniacza).
Można montować je w różnych częściach zabudowy. Wybrane modele można również ukryć, np. pod blatem, za frontem lub pod płytą (W10), a nawet wewnątrz profilu (W09).
Do wyboru są modele obsługiwane za pomocą pilota (np. W08), dotykowe i bezdotykowe (W05) - reagujące, np. na zbliżenie dłoni.
Jeden z wariantów, W05, włącza światło po otwarciu drzwi mebla lub jego frontu, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem do garderoby czy do sypialni. Zapasy i ubrania będą widoczne niezależnie od pory dnia wtedy, gdy tylko będziemy ich potrzebować.
Wszystkie włączniki REJS utrzymano w nowoczesnej, bardzo dyskretnej stylistyce, w uniwersalnej kolorystyce (czerń, biel i srebro).
Niewidoczne, ale ważne rozwiązania
- Budując portfolio oferty oświetleniowej staraliśmy się, by była ona jak najbardziej kompleksowa. Dlatego obejmuje ona również całą gamę niewidocznego na co dzień, ale niezbędnego osprzętu - dodaje Joanna Posadzy.
O jakich rozwiązaniach mowa? Przede wszystkim o niewielkich złączkach do taśm LED, które umożliwiają ich łączenie w długie łańcuchy świetlne. Dostępne są w wersji bez przewodu (do sztywnego połączenia) lub z przewodem o długości 2 metrów.
Oprócz nich wykonawcy znajdą profile i oprawy w różnych temperaturach barwy, rozdzielacze, przewody i przedłużki. Warte uwagi są klipy metalowe do szklanych półek - zapinane do bocznej krawędzi tafli emitują światło rozlewające się jakby w szkle, dające piękny efekt dekoracyjny.
Źródło i zdjęcia: Rejs
Komentarze