Segregacja śmieci w kilku prostych krokach!

Odpady stanowią problem każdego domu, tak jak i świata. Mimo najszczerszych chęci wielu z nas ma problem z prawidłową selekcją odpadów. Kłopotliwe jest także znalezienie miejsca na wszystkie pojemniki.

Segregacja śmieci w kilku prostych krokach!

Jak segregować odpady?

Gdzie powinien trafić papier, puszki, czy plastik lub szkło - każdy wie. Ale co z paragonami, opakowaniami po lekach, starą ładowarką czy resztkami jedzenia? Sporo rzeczy nadal sprawi nam problem, zwłaszcza, że dochodzą do tego produkty złożone z różnych materiałów.

Lekarstwem na wątpliwości dotyczące selektywnej zbiórki są poradniki, których w internecie nie brakuje. Gorzej wygląda jednak sama organizacja domowej zbiórki.

Trzeba najpierw sprawdzić, ile potrzebnych będzie pojemników na odpady. W podstawowej opcji jest bowiem pięć frakcji: niebieski pojemnik to papier, zielony - szkło, brązowy - bioodpady (resztki roślinne, jedzenie), czarny - odpady zmieszane, czyli prawie cała reszta. Osobno zaś segreguje się leki, baterie, czy elektrośmieci.

Organizując domową segregację warto pamiętać, że nie wszystkie pojemniki muszą być takie same. Wręcz odwrotnie – należy dostosować je do ilości generowanych przez nas śmieci konkretnych rodzajów.

Jeśli rzadko kupujemy napoje i żywność w szklanych opakowaniach – kosz na szkło może być mniejszy, jeśli zaś w ogóle unikamy opakowań, a kupujemy dużo owoców i warzyw – warto by pojemnik na bioodpady był większy… - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.

- Z drugiej strony pojemników na odpady niebezpieczne często w ogóle nie ma sensu ustawiać na stałe. Pojawiają się tak rzadko i najczęściej w tak małej ilości, że poradzimy sobie bez nich.

Systemy ułatwiające segregację odpadów

Niestety nie wynaleziono jak na razie systemu, który samodzielnie posegreguje śmieci, istnieją rozwiązania, które na pewno to ułatwią. Mowa przede wszystkim o zestawach pojemników obejmujących dwa, trzy, cztery, pięć, a nawet (w przypadku PRAKTIKO REJS) - sześć i siedem oddzielnych pojemników.

Można je wstawić do głębokich szuflad (np. wspomniane PRAKTIKO), zamocować w szafce ze zwykłymi zawiasami (np. JC REJS), albo umieścić w korpusie i domontować front (np. MAXIMA, czy nowe SLIM BOX z koszami REJS). Gwarantują one jasny podział na różne rodzaje odpadów, szczelne pokrywy chroniące przed nieprzyjemnym zapachem i łatwy dostęp do wszystkich koszy naraz.

Źródło i zdjęcia: Rejs

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT