Grupa Atlas dołączyła do "Koalicji na rzecz odpowiedzialnego biznesu"

Szerzenie zasad odpowiedzialnego biznesu, to projekt autorstwa Pracodawców RP, największej w Polsce organizacji zrzeszającej przedsiębiorców. Celem inicjatywy, do której przystąpił producent chemii budowlanej - Grupa Atlas, jest promowanie dobrych praktyk w firmach.

Grupa Atlas dołączyła do "Koalicji na rzecz odpowiedzialnego biznesu"

Pod pojęciem "dobre praktyki w firmach", kryje się szeroki pakiet zasad, które dotyczą m.in.: wspierania rozwoju społecznego i gospodarczego, szacunku wobec pracowników, budowania kultury organizacyjnej firmy, prowadzenia rzetelnej komunikacji i odpowiedzialnych działań marketingowych oraz dbania o środowisko naturalne.

W projekcie "Koalicja na rzecz odpowiedzialnego biznesu", do którego dołączyła Grupa Atlas, może uczestniczyć każda firma deklarująca przestrzeganie zasad Kodeksu Odpowiedzialnego Biznesu i zgodzi się na weryfikację w tym zakresie.

"Czasy, kiedy jedyną odpowiedzialnością firm w naszym kraju była odpowiedzialność za zysk i pomnażanie majątku, odchodzą w przeszłość. Zarówno właściciele, jak i zarząd Atlasa od wielu lat dbają o to, żeby nasza marka miała prospołeczne oblicze, a firma, lider na polskim rynku, była społecznie odpowiedzialna i z zasadami. Taki kierunek rozwoju biznesu w Polsce chcemy propagować i dlatego zdecydowaliśmy się przystąpić do projektu" - mówi Henryk Siodmok, prezes Grupy Atlas.

Producent chemii budowlanej, podejmując decyzję o dobrowolnym przystąpieniu do projektu, wyraża zgodę na przeprowadzenie weryfikacji, dotyczącej zadeklarowanych zasad. Polega ona na szczegółowej analizie odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie, a następnie potwierdzeniu tych informacji przez partnera merytorycznego programu, firmę PwC, w dokumentach spółki, w rozmowach z kadrą zarządzającą oraz z pracownikami.

"Projekt jest wyjątkowy, ponieważ łączy międzynarodowe standardy, takie jak ISO26000, Global Reporting Initiative, Global Compact czy zasady OECD, z oczekiwaniami polskich konsumentów. Przed utworzeniem Kodeksu Odpowiedzialnego Biznesu, wraz z instytutem badawczym MillwardBrown/SMGKRC, zapytaliśmy Polaków, czego oczekują od firm i jakie firma musi spełniać warunki, aby można było uznać ją za odpowiedzialną. Zasady Kodeksu uwzględniają te oczekiwania" - zauważa Agata Stafiej-Bartosik, menedżer w Zespole ds. Zrównoważonego Rozwoju i Odpowiedzialnego Biznesu w firmie PwC.

45 pierwszych firm, które prześlą ankietę i wezmą udział w procesie weryfikacji, otrzyma indywidualny raport z jego przebiegu. Określi on obszary w firmie spójne ze standardami odpowiedzialnego biznesu oraz te, które należy usprawnić.

Przedsiębiorstwa, które nie będą spełniać wymagań kodeksu, otrzymają 6 miesięcy na podjęcie działań naprawczych, jeżeli ich nie podejmą, zostaną usunięte z listy firm znajdującej się na stronie www.koalicjacr.pl.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką Grupy Atlas, która znajduje się tutaj.

źródło: Grupa Atlas
zdjęcie: sxc.hu

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT