Zastosowanie klejów ATLAS GEOFLEX

ATLAS ULTRA GEOFLEX, ATLAS GEOFLEX oraz ATLAS GEOFLEX BIAŁY to trzy elastyczne zaprawy klejowe, które mają szerokie zastosowanie dzięki swoim specjalistycznym właściwościom. Do produkcji użyto innowacyjnej technologii żelu krzemianowego i zdolności do wiązania wody zarobowej.

Zastosowanie klejów ATLAS GEOFLEX

Te produkty Atlas sprawdzą się, zarówno w przypadku układania płytek na balkonach, jak i wykonywania ocieplenia ścian zewnętrznych z wykończeniem z okładzin ceramicznych.

Kleje żelowe z linii ATLAS GEOFLEX to niezbędne narzędzie w rękach każdego wykonawcy. Produkty te, dzięki wyjątkowym właściwościom oraz wszechstronnym możliwościom zastosowań, mogą być stosowane bez obaw o trwałość mocowanych okładzin.

Sprawdzą się m.in. na podłożach tradycyjnych, nowych i istniejących posadzkach, podkładach podłogowych, tynkach cementowo-wapiennych i wielu innych. Każdy z linii klejów, jak przystało na kleje klasy C2, może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz.

Ponadto, dzięki swojej konsystencji, nie spływają one z powierzchni pionowych i uzyskują pełny rozpływ pod płytkami podłogowymi.

Zastosowanie klejów ATLAS GEOFLEX

ATLAS ULTRA GEOFLEX C2TE S1 to wysokoelastyczny, odkształcalny klej żelowy. Służy do przyklejania każdego rodzaju i formatu płytek. Rekomendowany jest na wyjątkowo trudne podłoża: stare płytki, lastryko, płyty g-k, OSB i hydroizolacje. Sprawdza się także w przypadku ogrzewania podłogowego, na tarasach i do basenów. Umożliwia szpachlowanie, klejenie oraz szpachlowanie i klejenie.

Charakterystyczną cechą kleju ULTRA GEOFLEX jest brak spływu podczas przyklejania płytek o tzw. mega formatach > 5m2. Doskonale sprawdza się podczas przyklejania okładzin w warunkach wysokich temperatur - od 5oC do 35oC bez obaw o pogorszenie właściwości spoiwa.

ATLAS GEOFLEX C2TE, elastyczny klej żelowy, to efekt prac laboratorium badawczo-rozwojowego ATLASA oraz wykonawców biorących udział w walidacjach. Ze względu na swoje właściwości robocze i techniczne klej cieszy się bardzo dużym uznaniem fachowców. ATLAS GEOFLEX, poprzez dozowanie wody w zakresie znacznie szerszym niż w przypadku klejów tradycyjnych, daje fachowcom możliwość dostosowania konsystencji kleju do indywidualnych preferencji i potrzeb wynikających z zastosowania.

Służy do przyklejenia każdego typu okładzin, zarówno nasiąkliwych jak i nienasiąkliwych. Pozwala bezpiecznie przykleić okładziny na balkonach i tarasach narażonych na bezpośrednie nasłonecznienie. Doskonale sprawdza się na trudnych podłożach, tj.: lastryko, hydroizolacjach, starych płytkach, ogrzewaniu podłogowym czy płytach OSB.

ATLAS GEOFLEX Biały C2TE wysokoelastyczny klej żelowy polecany jest do klejenia okładzin z kamienia naturalnego: granitu, marmuru, trawertynu, sjenitu, łupka itp., a także płytek i mozaiki szklanej oraz innych, wrażliwych na przebarwienia, okładzin w jasnych kolorach.

Produkowany jest w postaci suchej mieszanki najwyższej jakości spoiwa cementowego, kruszyw oraz specjalnie dobranych środków modyfikujących: naturalnych i syntetycznych. Zastosowanie białego cementu ogranicza wystąpienie przebarwień. Klej znajduje również zastosowanie w przypadku przyklejania mozaiki szklanej oraz do łączenia luksferów.

Linia klejów ATLAS GEOFLEX, dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii żelu krzemianowego, zyskuje najszersze możliwości zastosowań bez braku ograniczeń formatów i rodzajów okładzin.

Kleje żelowe ATLAS to:

  • Pełne dopasowanie właściwości kleju do danego zastosowania - bardzo szeroki zakres wody zarobowej pozwala na dopasowanie parametrów roboczych klejów do preferencji wykonawcy i obszaru aplikacji.
  • Klejenie i szpachlowanie w zakresie grubości warstwy od 2 do 15 mm. Pozwala to na cienkowarstwowe przyklejanie okładzin na równym podłożu bądź grubowarstwowe przyklejanie na nierównym podłożu bez wyrównywania, co znacząca skraca czas trwania prac.
  • Bezpieczeństwo zastosowania w zakresie przyklejania okładzin każdego typu: nasiąkliwych i nienasiąkliwych, dzięki zwiększonej retencji wody. Zwiększona tolerancja kleju na stopień nasiąkliwości zapewnia pełną przyczepność również w przypadku przyklejania okładzin na tzw. trudnych podłożach: beton, lastryko, stare płytki (płytka na płytkę) i OSB.
  • Klejenie w wysokich temperaturach - możliwość aplikacji klejów z rodziny ATLAS GEOFLEX w temperaturze nawet +35°C jest istotną cechą produktów. Wynika ona z zastosowanej w recepturze technologii żelowej i jest szczególnie ważna w okresie letnim przy układaniu okładzin na nasłonecznionych tarasach i balkonach.
  • Przyspieszone wiązanie jest efektem zastosowania specjalnej mieszaniny cementów. Wejście na płytki i ich spoinowanie możliwe jest już po upływie 12h od przyklejenia okładzin.
  • Foliowe opakowanie - kleje ATLAS GEOFLEX dostępne są w nowych, foliowych opakowaniach. Są one wygodne, szczelne i trwalsze od opakowań papierowych.

Więcej informacji na temat linii klejów żelowych ATLAS GEOFLEX znaleźć można na www.atlas.com.pl.

Źródło i zdjęcie: ATLAS

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT