Bezpieczne farby marki Tikkurila do pokoju dziecka

Polskie Towarzystwo Alergologiczne przebadało 8 produktów marki Tikkurila: farby Super White, Pure White, z linii Optiva, a także emalię Everal Aqua Semi Matt i udzieliło im swojej rekomendacji. Oznacza to, że bez obaw można nimi malować pomieszczenia, w których przebywają najmłodsi.

Bezpieczne farby marki Tikkurila do pokoju dziecka

Pokój naszego dziecka powinien być kolorowy i bezpieczny jednocześnie - dlatego tak istotna jest jakość farb i emalii, którymi go pomalujemy. Zamieniając dziecięcy pokój w prawdziwą krainę czarów, zwróćmy uwagę na skład produktów, których będziemy używać do malowania. Czy są ekologiczne i czy minimalizują ryzyko wystąpienia alergii?

Dobrym przykładem są hipoalergiczne produkty marki Tikkurila z linii Optiva, farby Super White i Pure White oraz emalia Everal Aqua Semi Matt.

Produkty te posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego - największego polskiego stowarzyszenia naukowego skupiającego lekarzy alergologów.

Gwarancja od PTA

Rekomendacja PTA jest gwarancją, że receptury przebadanych farb i emalii nie zawierają substancji uczulających, w tym rozpuszczalników, ani amoniaku. Dlatego te hipoalergiczne produkty mogą być używane do malowania ścian oraz drewnianych i metalowych elementów znajdujących się w pokojach dziecięcych, żłobkach, przedszkolach oraz na oddziałach szpitalnych, w których przebywają osoby cierpiące na alergię.

Produkty marki Tikkurila z rekomendacją PTA:

 • farby do malowania ścian i sufitów
  • Pure White to wodorozcieńczalna farba lateksowa, która tworzy na ścianach efekt śnieżnej bieli. Powłoki uzyskane dzięki tej farbie są bardzo trwałe i odporne na delikatne przemywanie,
  • Optiva Super Matt, Optiva Matt, Optiva Satin Matt i Optiva Semi Matt to akrylowe farby lateksowe o wyjątkowej sile krycia i wydajności. Dodatkowym atutem farb Optiva jest bardzo bogata kolorystyka - 8500 barw z kart Tikkurila, NCS i RAL,
  • Super White, ta farba lateksowa nadaje powierzchni idealnie białą powłokę o głęboko matowym wykończeniu. Produkt doskonale się rozprowadza i nie kapie.
 • farba gruntująca

  Optiva Primer to wodorozcieńczalna farba akrylowa. Produkt zmniejsza chłonność podłoża, poprawia przyczepność oraz zwiększa wydajność farb nawierzchniowych z linii Optiva.

 • emalia do drewna i metalu

  Everal Aqua Semi Matt to emalia akrylowa przeznaczona do malowania przedmiotów zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu. Produkt tworzy gładkie powłoki, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i oddziaływanie czynników atmosferycznych. Emalia charakteryzuje się także wyjątkową siłą krycia, dobrą wydajnością i trwałością koloru.

Wymienione powyżej produkty marki Tikkurila gwarantują bezpieczny remont i późniejsze użytkowanie pomieszczeń, w których będą przebywały dzieci i osoby cierpiące na alergie. Na opakowaniach umieszczono czytelną informację: Produkt rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne oraz logo PTA. Bezpieczna przestrzeń dla malucha Produkty Tikkurila z rekomendacją Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

źródło i zdjęcia: www.tikkurila.pl

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT