Deszczownia - must-have w nowoczesnej łazience

Deszczownia to element, który niezmiennie cieszy się ogromną popularnością w nowoczesnych łazienkach. Kojarzy się z luksusem, ale w rzeczywistości deszczownia to po prostu funkcjonalne rozwiązanie, które oferuje wyjątkowy komfort, łatwość utrzymania oraz korzyści ekologiczne. Dlaczego warto rozważyć montaż deszczowni? To inwestycja, która pasuje do każdej łazienki – niezależnie od jej wielkości czy stylu.

Deszczownia - must-have w nowoczesnej łazience

Komfort i relaks pod deszczownią

Dlaczego deszczownia jest tak komfortowa? Dzięki szerokiej powierzchni dysku, strumień wody rozprasza się, dając wrażenie delikatnego deszczu, który relaksuje i regeneruje po ciężkim dniu.

Co ważne strumień padający pionowo z góry umożliwia swobodę ruchów, co jest niezwykle przydatne np. podczas mycia włosów.

Wybierając deszczownię, warto zwrócić uwagę na modele, które umożliwiają łatwy wybór źródła strumienia – dysk deszczowni lub słuchawkę natrysku.

Wszystko po to, żeby przykładowo nie wpaść w pułapkę deszczu wody prosto na nową fryzurę, której wcale nie chcemy akurat moczyć.

Któż z nas kiedyś tego nie przeżył? Takie rozwiązanie oferuje nowość w kolekcji Mokait marki KFA Armatura, gdzie zamontowana w zestawie bateria pozwala na swobodne przełączanie pomiędzy deszczownią a rączką natrysku.

Deszczownia Mokait w kolorze matowa czerń.

Łatwość utrzymania w czystości

Duża powierzchnia dysku nie oznacza konieczności skomplikowanego czyszczenia.

Modele wyposażone w silikonowe dysze typu Easy Clean, jak w deszczowni Moza marki KFA Armatura, pozwalają na łatwe usuwanie osadów kamienia – wystarczy przetrzeć je dłonią.

Ultracienki dysk (6 mm) z stali nierdzewnej nie tylko wygląda estetycznie, ale także jest łatwy do utrzymania w czystości.

Silikonowe dysze typu Easy Clean zastosowane w dysku deszczowni podtynkowej Moza.

Stylowy design i estetyka wnętrza

Deszczownie dostępne są w różnych kształtach – okrągłych, kwadratowych i prostokątnych. Do wyboru, do koloru. Najważniejsze, aby wybrany model pasował stylistycznie do reszty łazienki. Jeśli stawiamy na dysk kwadratowy, upewnijmy się, że bateria w zestawie ma pasujący kształt.

Analogicznie w przypadku kształtów okrągłych. Pamiętajmy, że jest to spory element naszej łazienki, więc warto, aby był stylistycznie dopasowany do całego wnętrza. Ta sama zasada dotyczy również doboru kolorystycznego.

Chromowane modele są popularne, ale coraz więcej osób decyduje się na czarne, a nawet złote wersje.

Warto również zwrócić uwagę na jakość powłoki, aby była odporna na zarysowania i odpryski. I koniecznie dobierajcie baterie w ramach całej kolekcji.

Serie takie jak Moza marki KFA Armatura, mają szeroki asortyment, można więc z ich użyciem bez problemu urządzić spójną łazienkę. Warto również zwrócić uwagę na to, czy w kolekcji są umywalkowe baterie oszczędnościowe.

Wyposażone w ekologiczny napowietrzacz, zużywają zaledwie 5-6 litrów wody na minutę. Tak właśnie jak w kolekcji Moza.

Deszczownia Moza Premium w kolorze szczotkowanego złota.

Ekologia i oszczędność wody

Montując deszczownię z baterią termostatyczną, oszczędzamy wodę dzięki stałej temperaturze strumienia.

Unikamy marnowania wody podczas oczekiwania na odpowiednią temperaturę, co jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i naszego portfela.

Dodatkowo w deszczowni takiej jak tej z kolekcji Logon od KFA Armatura uchwyt baterii termostatycznej ma kubiczny kształt, przez co nie ślizga się w mokrej dłoni.

Kubiczny kształt baterii termostatycznej w deszczowni Logon.

Deszczownia w małej łazience

Co, jeśli w łazience brakuje miejsca na wannę i kabinę prysznicową? Deszczownia ze składaną wylewką wannową jest idealnym rozwiązaniem typu 2w1.

Parawan nawannowy dodatkowo zwiększa funkcjonalność, pozwalając cieszyć się ulubionymi kąpielami w wannie.

Składana wylewka wannowa w deszczowni Logon to świetne rozwiązanie do małych łazienek.

Pamiętajmy jednak, że szybki prysznic pod deszczownią to znacznie mniej wody niż kąpiel w wannie pełnej wody. Dlatego warto ten rytuał stosować jedynie od czasu do czasu.

Deszczownia to komfort, styl i ekologia w jednym. Choć nie jest niezbędna, to każdy zasługuje na odrobinę luksusu w swojej łazience.


Źródło i zdjęcia: KFA Armatura

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT