3 wielofunkcyjne strefy prysznica – zainspiruj się!

W przeszłości strefa prysznica miała jedną formę gotowej kabiny z brodzikiem. Obecnie jest to wielofunkcyjna przestrzeń, dopasowana do wymiarów i wystroju łazienki. Prezentujemy 3 pomysły na łazienkę z modną, nowoczesną strefą prysznica.

3 wielofunkcyjne strefy prysznica – zainspiruj się!

W nowoczesnej strefie prysznica nie ma brodzika, nie ma też zwykle typowej kabiny. Od innych stref łazienkowych oddzielać ją może jedynie tafla transparentnego szkła.

Rozwiązanie to, nazywane typem kabiny walk-in, sprawia, że nie jest zakłócone wrażenie przestronności łazienki, tak istotne w najmodniejszych aranżacjach.

Pięć funkcji strumienia

W pierwszej kompozycji (patrz zdjęcie otwierające artykuł) strefa prysznica jest najważniejszą przestrzenią. Wyznacza ją spektakularna mozaika w odcieniach szarości, brązu i złota. Na tle mozaiki została umieszczona funkcjonalna, podtynkowa armatura wykończona eleganckim chromem.

Mechanizm urządzeń ukryty jest w ścianie, na zewnątrz widać jedynie dyskretną, okrągłą maskownicę baterii natryskowej Algeo z wygodnym uchwytem i dwufunkcyjnym przełącznikiem, dzięki któremu można skorzystać z deszczowni lub punktowego zestawu natryskowego Sera.

Zestaw wyposażony jest w rączkę natryskową, która posiada aż pięć funkcji strumienia: deszcz, masaż, strumień mieszany, strumień lekki, mgła.

Sprawdzi się więc znakomicie, gdy potrzebujemy wziąć szybki prysznic przed pójściem do pracy, albo też gdy chcemy zregenerować się po porannym joggingu czy zrelaksować przed snem. Wystarczy uruchomić funkcję masującą czy odpocząć w strugach przypominających krople deszczu.

W pobliżu natrysku umieszczono praktyczny koszyk na kosmetyki niezbędne podczas kąpieli. Woda „znika” w podłodze za sprawą estetycznego, właściwie niewidocznego odpływu liniowego.

Z myślą o starszych użytkownikach

Typ kabiny walk-in, czyli bez brodzika i drzwi, zastosowano również w powyższej, biało-granatowej aranżacji. To przestrzeń, z której wygodnie skorzystają np. seniorzy.

Z myślą o starszych użytkownikach łazienki zamontowano specjalny system poręczy i uchwytów z serii Metalia Help, których zadaniem jest uchronienie kąpiącej się osoby przed upadkiem. Wygodę i bezpieczeństwo zapewnić ma także składane siedzisko prysznicowe, przymocowane do ściany, wykonane ze stali szlachetnej.

Starannie dobrano tu baterię natryskową. Jest to ścienny model z linii Algeo Medico, o charakterystycznym uchwycie, pozwalającym na szybkie regulowanie – łokciem – strumienia wody. Bateria ma błyszczącą, chromowaną powłokę, ładnie współgrającą z akcesoriami.

Deszczownia i natrysk z wanną

Ostatnia ze stylizacji jest za to przykładem połączenia dwóch stref – wannowej i natryskowej. Wanna pełni tu funkcję brodzika, szklany panel na niej zamocowany – kabiny chroniącej łazienkę przed zachlapaniem.

To wyśmienite rozwiązanie, szczególnie gdy nie dysponujemy wystarczająco dużym metrażem, pozwalającym cieszyć się zarówno wanną, jak i prysznicem oraz deszczownią.
Dobrany do kompozycji zestaw Algeo łączy baterię wannową, kolumnę natryskową i natrysk przesuwny.

Regulowana wysokość drążka umożliwia dostosowanie wysokości do wzrostu kąpiącej się osoby. Do dyspozycji są trzy funkcje strumienia: deszczowy, masujący i mieszany. System easy clean ułatwia utrzymanie armatury w czystości.


źródło i zdjęcia: FERRO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT