Pralnia w łazience - jak zaaranżować przestrzeń?

W wielu polskich domach możemy spotkać pralkę w łazience. W pomieszczeniach o małym metrażu problematyczne może okazać się wyizolowanie strefy dedykowanej pralni. Marka PEKA przygotowała odpowiednie akcesoria i systemy, pomagające zaaranżować przestrzeń w funkcjonalny sposób.

Pralnia w łazience - jak zaaranżować przestrzeń?

Łazienka to szczególne miejsce, w którym spotykają się funkcjonalność i estetyka. W tym pomieszczeniu zachowanie ładu i zastosowanie praktycznych rozwiązań są niezbędne. Równie ważna jest estetyka, mająca ogromny wpływ na jedną z głównych funkcji łazienki – to przede wszystkim przestrzeń do relaksu. Z tego punktu widzenia umiejscowienie w niej pralni może wydawać się nieodpowiednie - jednak nie musi tak być! Liczne rozwiązania od firmy Peka pozwolą na ergonomiczne i zarazem estetyczne urządzenie domowej łazienki z pralnią.

Porządek w domowej pralni

Pralnia kojarzy się z dużą ilością rzeczy, które wywołują wrażenie nieładu w przestrzeni. Warto wydzielić tę strefę za pomocą składanych drzwi HAWA. W ten sposób nasza domowa pralnia nie będzie zaburzać porządku i estetyki reszty pomieszczenia.

Składane drzwi HAWA
Składane drzwi HAWA fot. PEKA Sp. z o.o.

Remedium na dużą ilość przedmiotów jest zamontowanie praktycznych półek. Półki EXTENDO wyróżniają się tym, że mają uniwersalne zastosowania. Dzięki rozmaitym wariantom szerokości, można umieścić na nich rzeczy o zróżnicowanych wysokościach – zaczynając od ręczników, a kończąc na detergentach i proszkach do prania.

Półki EXTENDO w łazience
Półki EXTENDO świetnie nadają się do domu, gdzie mieszka osoba z niepełnosprawnością ruchową fot. PEKA Sp. z o.o.

W pralni istotne jest, aby w jak najwyższym stopniu wykorzystać każdą dostępną przestrzeń. Tutaj warto rozważyć zagospodarowanie narożników i wykorzystanie systemu LE MANS od Peka. W przypadku przestrzeni pralni i łazienki jego układ jest nieco inny w porównaniu do jego zastosowaniach w kuchni. Dzięki systemowi LE MANS zyskujemy dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy, które wymagają więcej miejsca niż zazwyczaj, takich jak puszyste ręczniki.

System narożny LE MANS
System narożny LE MANS można wykorzystać zarówno w kuchni, jak i w łazience fot. PEKA Sp. z o.o.

O funkcjonalności wnętrza może decydować wiele szczegółów. Uchylne kosze pomogą uporządkować pranie, dla tych, którzy dysponują większą głębokością zabudowy Peka ma również kosze o pojemności 40 litrów. Dzięki specjalnemu wyciągowi zyskuje się więcej miejsca na schowanie detergentów.

Uchylne kosze na pranie
Uchylne kosze na pranie fot. PEKA Sp. z o.o.

Niezwykle ergonomicznym rozwiązaniem jest składana deska do prasowania z przystawką do prasowania rękawów, która dzięki swojej konstrukcji nie zajmuje wiele miejsca.

Praktyczne szuflady i półki do łazienki

Z łazienki korzystamy codziennie i intensywnie. Przechowujemy tam liczne kosmetyki i  akcesoria, których używa się niemal każdego dnia. W takim przypadku potrzebne jest przechowywanie jak najbardziej ergonomiczne, które pozwoli na korzystanie z danych przedmiotów z łatwością i wygodą. W szufladach łazienkowych świetnie sprawdzą się wkłady SCOOP. Pudełka na żywność używane w kuchni, można również zaadaptować w łazienkowych szufladach. Także kuchenne maty antypoślizgowe mogą zabezpieczyć ich dno. Specjalne organizery można wykorzystać jako miejsce do przechowywanie kosmetyków do makijażu.

Wkłady SCOOP na kosmetyki
Wkłady SCOOP świetnie nadają się do przechowywania kosmetyków fot. PEKA Sp. z o.o.

W łazienkach trzymane są również liczne przybory i środki do sprzątania. Do takich przedmiotów sprawdzi się półka SNELLO, którą można umieścić pod łazienkowym blatem. Innym rozwiązaniem, które również znakomicie pasuje jest system SESAM – z przeznaczeniem do przechowywania przyborów do sprzątania.

Półka SNELLO przyda się do przechowywania łazienkowych środków czystości fot. PEKA Sp. z o.o.

źródło i zdjęcia: PEKA Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT