Bateria kuchenna - jak dopasować ją do zlewozmywaka?

Gdy wybierzemy już zlewozmywak, należy dobrać do niego odpowiednią baterię. Nie chodzi tu tylko o kolor i design - bateria powinna być dopasowana pod względem wielkości i głębokości zlewozmywaka, tak, by strumień wody padał idealnie na środek, a manewrowanie dużymi naczyniami nie stanowiło problemu.

Bateria kuchenna - jak dopasować ją do zlewozmywaka?

Baterie do wysp kuchennych

Wysokie baterie, wygięte w kształt liter „L” lub „U”, umieszcza się chętnie na wyspach kuchennych, bo stanowią ich funkcjonalny i dekoracyjny element.

Bateria zlewozmywakowa Sonata fot. Ferro S.A.

Przykładem stojąca bateria zlewozmywakowa Sonata. Spiralna, obrotowa, wygięta w łuk wylewka zakończona jest wyciąganym natryskiem. Posiada jedną funkcję strumienia, ale dodatkowym atutem jest regulator ceramiczny cold start, dzięki któremu po uruchomieniu płynie zawsze zimna woda, a uzyskanie ciepłego strumienia wymaga obrócenia uchwytu o 90 stopni. Wpływa to na oszczędność wody i energii.

Baterie z wylewką zakrzywioną pod kątem prostym

Baterie o wylewkach ustawionych pod kątem prostym charakteryzują się minimalistycznym designem. Przykładem stojące Rapsody czy Toledo. Pierwsza ma 31,1 cm wysokości, płaską, obrotową wylewkę i cylindryczny korpus. Wyposażona jest w regulator ceramiczny cold start.

Bateria zlewozmywakowa Rapsody fot. Ferro S.A.

Toledo posiada łagodne wygięcia obrotowej wylewki, której największym atutem jest to, że można ją złożyć. Ma wtedy tylko 7,5 cm wysokości, dlatego doskonale nadaje się do zlewozmywaków umieszczonych pod oknem.

Bateria zlewozmywakowa Toledo fot. Ferro S.A.

Baterie ze skośną wylewką

Jest grupa baterii o wylewkach ustawionych skośnie do korpusu. Należy do nich np. Fiesta – niska, chromowana, o cylindrycznej, obrotowej wylewce i regulatorze ceramicznym.

Freya, choć niepozorna, też ma liczne zalety.  Obrotowa wylewka posiada wyciąganą rączkę natrysku i automatyczny przełącznik strumień/natrysk. Została zaprojektowana z myślą o granitowym zlewozmywaku i niemal stapia się z nim w jedną całość.

Bateria zlewozmywakowa Freya fot. Ferro S.A.

Baterie z elastyczną wylewką

Nie bez przyczyny baterie Zumba, Zumba II i Zumba Slim nawiązują nazwą do dynamicznego tańca. To niebanalne modele o elastycznych wylewkach, które można wyginać i formować w dowolne kształty, regulować ich wysokość i zasięg. Wszystko po to, by jak najwygodniej i najefektywniej z nich korzystać.

Bateria zlewozmywakowa Zumba fot. Ferro S.A.

Choć są z jednej rodziny, różnią się pewnymi elementami. Zumbę II rozpozna się po stożkowej formie korpusu i zakończenia wylewki. Posiada też dwie funkcje strumienia. Zumba Slim ma dość wysoki korpus w formie walca i zakończenie wylewki zaopatrzone w dyskretny przełącznik natrysk/strumień. Na końcu znajduje się perlator napowietrzający strumień wody. Wszystkie wyposażone są w regulator ceramiczny i szczycą się wymiennymi wylewkami w różnych kolorach.

Bateria zlewozmywakowa Zumba II fot. Ferro S.A.

źródło i zdjęcia: Ferro S.A.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT