Wnętrza w odcieniach szarości - wskazówki dotyczące aranżacji

Szarość nie musi kojarzyć się z nieprzyjemną, jesienną pogodą. Umiejętne zastosowanie dostępnej palety kolorów sprawi, że wnętrza utrzymanie w odcieniach szarości prezentują się bardzo elegancko, podkreślając przy tym kreatywność domowników. 

Wnętrza w odcieniach szarości - wskazówki dotyczące aranżacji

Odcienie szarości w salonie i sypialni

Wykorzystanie różnych odcieni szarości jest sprawdzonym sposobem na aranżację eleganckiego wnętrza. Klasyczne pasy zyskają niezwykłe oblicze, jeśli do ich stworzenia użyjemy farb w różnych stopniach połysku. Połączenie perłowej farby Tikkurila Taika Pearl Paint w odcieniu 2077 HM Uranus z matową farbą Tikkurila Optiva Matt 5 w kolorach 1944 i 1947 będzie prezentować się wyjątkowo pięknie. Powstanie w ten sposób urzekająca ściana (widoczna na zdjęciu tytułowym), która sprawdzi się i w sypialni, i jako ozdoba salonu.

Szarość w pomieszczeniu o artystycznym charakterze

Matowej ścianie w odcieniu K487 Calcite można dodać artystycznego sznytu malując jej część w nieoczywisty, niby bezładny sposób z wykorzystaniem opalizującej farby Tikkurila Taika Paint Pearl w odcieniu 2027 HM Deimus. Jeśli wnętrze dodatkowo ozdobimy metalizującymi meblami czy rzeźbami, możemy stworzyć w salonie aranżację na miarę galerii sztuki. Pozyskanie takich eksponatów wcale nie musi być trudne ani kosztowne – drewniane taborety czy dekoracje ścienne wystarczy pokryć tą samą perłową farbą w różnych odcieniach, np. zieleni 2025 Galatea KM, granacie 2022 Hyperion HM, różu 2033 Cressida KM czy turkusie 2023 Calypso HM. Zapewnią one dekorację zachwycającą spójnością i oryginalnością.

Dekoracje i taborety w intensywnych barwach będą kontrastować ze stonowaną, szarą ścianą fot. Tikkurila Polska S.A.

Czerń i biel w kuchni i jadalni

Kuchnia w tonacji bieli i czerni zyska dodatkowy walor praktyczny, jeśli jedną ze ścian lub jej fragment pomalujemy tablicową farbą Tikkurila Liitu. Możliwość aktualizacji zapisków na ścianie będzie pobudzać radość tworzenia i pomagać w codziennej organizacji domu. Jednocześnie będzie stanowić ważny akcent dekoracyjny, dodając finezji aranżacji i podkreślając jej swobodny styl.

Dobrym pomysłem jest pomalowanie jednej kuchennej ściany farbą Tikkurila Liitu, dzięki czemu będziemy mogli zapisać na niej np. przepis na ciasto fot. Tikkurila Polska S.A.

źródło i zdjęcia: Tikkurila Polska S.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT