Przegląd zestawów prysznicowych w czarnym kolorze

Tradycyjne, chromowane baterie i zestawy natryskowe możemy z powodzeniem zastąpić odpowiednikami w czarnym kolorze. Czarne wyposażenie będzie przykuwać uwagę, prezentując się przy tym wyjątkowo stylowo. Prezentujemy przegląd najpopularniejszych zestawów marki Ferro - Trevi Black, Trevi Square Black, Squerto Black, Squerto Lux Black, Rondo Black i Rondo Lux Black.

Przegląd zestawów prysznicowych w czarnym kolorze

Jaki kształt deszczowni będzie optymalny?

Deszczownia jest bez wątpienia najbardziej efektowną częścią każdego zestawu prysznicowego. Może być okrągła lub kwadratowa. Zestaw Trevi Square Black ma stalową głowicę talerzową SLIM. To kwadrat o wymiarach 30 x 30 cm. Trevi Black posiada okrągłą głowicę o średnicy 30 cm. Duża powierzchnia głowicy sprawia, że strumień wody, przypominający strugi deszczu, obejmuje całe ciało osoby kąpiącej się.

W obu modelach deszczownia umieszczona jest na metalowym drążku o regulowanej długości od 80 do 125 cm. Zaopatrzenie w system easy clean zabezpiecza przez osadzaniem kamienia wapiennego.

Zestaw prysznicowy Trevi Square Black (po lewej) i Trevi Black (po prawej) fot. Ferro S.A.

Głowica o mniejszej, 20-centymetrowej średnicy – jak w zestawach Rondo Black i Rondo Lux Black – sprawdzi się w niedużej kabinie prysznicowej. Okrągła deszczownia w pierwszym z kompletów umieszczona jest na metalowym drążku przesuwnym o długości 106 cm, a w drugim – 98,5 cm.

Modele Squerto Black i Squerto Lux Black mają kwadratową deszczownię 20 x 20 cm i drążek metalowy przesuwny w pierwszym przypadku długi na 106 cm, w drugim na 98,5 cm.

 
Zestawy prysznicowe Squerto Lux Black (po lewej) i Squerto Black (po prawej) fot. Ferro S.A.

Ile funkcji powinna mieć rączka natrysku?

Klasyczna rączka natrysku (słuchawka) nie jest duża i ma jedną funkcję strumienia, jak w zestawie Trevi Square Black, Squerto Lux Black czy Squerto Black. Modele Trevi Black, Rondo Black i Rondo Lux Black wyposażono już jednak w rączkę trzyfunkcyjną, pozwalającą regulować intensywność i wielkość strumienia. Umieszczona jest zazwyczaj w uchwycie na przesuwnym drążku prysznicowym, dzięki czemu łatwo ustawić je na wysokości dopasowanej do wzrostu osoby kąpiącej się. Zastosowany we wszystkich modelach system easy clean ułatwia utrzymanie armatury w czystości.

 
Łazienka wyposażona w zestaw prysznicowy Rondo Lux Black z trzyfunkcyjną rączką natrysku fot. Ferro S.A.

Czy warto decydować się na termostat?

Sercem luksusowych zestawów Trevi Black i Trevi Square Black jest bateria termostatyczna o subtelnej formie. Dzięki wyposażeniu w regulator termostatyczny strumień wody ma stałą, ustawioną przez użytkownika temperaturę. Specjalny system Safe Stop 38°C blokuje gorącą wodę, zapobiegając przypadkowemu jej odkręceniu. Zintegrowany z baterią przełącznik ceramiczny sprawia, że woda o żądanej temperaturze kierowana jest do deszczowni  czy rączki natryskowej. Zastosowane rozwiązanie chroni przed poparzeniem, co ma szczególne znaczenie, gdy z łazienki korzystają dzieci lub osoby starsze. Termostat sprawdza się też doskonale, gdy w domu mamy wahania ciśnienia wody. Nie jest niczym przyjemnym, gdy podczas brania prysznica nagle płynie zbyt ciepła lub zbyt zimna woda. Niebagatelne jest znaczenie ekologiczne, a zarazem ekonomiczne baterii termostatycznych. Mając precyzyjnie ustawioną stałą temperaturę, nie marnujemy wody na długotrwałą regulację odpowiedniego strumienia.

Dodatkowa półka pod prysznicem

Pod prysznicem często brakuje miejsca na specjalne półki czy wnęki do przechowywania najpotrzebniejszych przyborów do kąpieli. W takich sytuacjach przydaje się praktyczna płaska półka zintegrowana z zestawem prysznicowym. W dodatek ten wyposażone są zestawy Rondo Lux Black i Squerto Lux Black. Co ważne, można w nich regulować mocowanie półki tak, by jak najwygodniej  dało się z kosmetyków korzystać.

Niektóre zestawy prysznicowe oferują półkę, gdzie można postawić najpotrzebniejsze rzeczy pod prysznicem fot. Ferro S.A.

 

źródło i zdjęcia: Ferro S.A.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT