Wiata drewniana - ile kosztuje? Poznaj zalety i oszczędności!

Drewniane wiaty zdobywają coraz większe uznanie wśród Polaków jako alternatywa dla tradycyjnych garaży murowanych. Łącząc w sobie estetykę naturalnych materiałów z funkcjonalnością i przystępną ceną, wiaty stają się chętnie wybieranym rozwiązaniem. W tym artykule przyjrzymy się kosztom budowy drewnianej wiaty.

Wiata drewniana - ile kosztuje? Poznaj zalety i oszczędności!

Koszty: drewno kontra cegła

Ceny wiat drewnianych zaczynają się od 1600 zł i mogą sięgać do 12 000 zł. Jest to znacznie mniej w porównaniu do tradycyjnych garaży, gdzie same materiały budowlane mogą kosztować ponad 20 000 zł. Do tego dochodzi jeszcze koszt robocizny, który w przypadku garażu jest znacznie wyższy.

Dlaczego wiaty są tańsze? Sekret tkwi w zastosowaniu drewna klejonego jako głównego materiału budowlanego. Jest ono nie tylko tańsze niż cegła czy pustaki, ale także zapewnia doskonałą trwałość i estetykę.

Dodatkowym atutem jest impregnacja ciśnieniowa, która chroni drewno przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Montaż bez pozwolenia i fachowców

Jedną z głównych zalet wiat drewnianych jest ich prosty montaż. Większość modeli dostępnych na rynku sprzedawana jest z precyzyjną instrukcją, co pozwala na samodzielne złożenie, oszczędzając na kosztach robocizny.

Dodatkowo, w wielu przypadkach montaż wiaty nie wymaga pozwolenia na budowę, co znacząco ułatwia i przyspiesza cały proces.

Drewniana wiata - praktyczna i piękna

Wybierając drewnianą wiatę, zyskujesz nie tylko praktyczne miejsce do przechowywania samochodu, rowerów, narzędzi ogrodowych czy mebli ogrodowych, ale także piękny element architektoniczny, który nada Twojej posesji niepowtarzalny charakter.

Drewno idealnie komponuje się z otaczającą zielenią, tworząc harmonijną i spójną całość.

Drewniana wiata - inwestycja, która się opłaca

Drewniana wiata to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących funkcjonalnego, estetycznego i ekonomicznego sposobu na ochronę swoich przedmiotów przed czynnikami atmosferycznymi.

Inwestując w drewnianą wiatę, zyskujesz nie tylko praktyczne pomieszczenie, ale także piękny dodatek do swojego domu i ogrodu.

Pamiętaj! W ofercie wielu firm znajdziesz gotowe zestawy wiat drewnianych, które zawierają wszystkie niezbędne elementy do montażu. Dzięki temu oszczędzisz czas i pieniądze, a budowa wiaty stanie się przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem.


Źródło i zdjęcia: Jagram-Pro

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT