Jak dbać o zadaszenie basenowe?

Zadaszenie basenowe to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu komfort korzystania z basenu znacznie się podnosi. Aby zachowało swą estetykę i służyło niezawodnie przez wiele lat, należy je odpowiednio konserwować i zabezpieczać. Jak prawidłowo dbać o zadaszenie basenowe?

Jak dbać o zadaszenie basenowe?

Konfiguracje segmentów zadaszeń przesuwnych

Segmenty zadaszeń przesuwnych można zestawić w kilku różnych konfiguracjach. Każdy segment może być umieszczony na 2 prowadnicach lub na jednej prowadnicy. Umożliwia to różne kombinacje segmentów częściowo stałych i przesuwnych.

Umożliwia to przesuwanie segmentów od środka do obu końców (oszczędność na przestrzeni dla prowadnic), prowadnice mogą być też przedłużone aby przesunąć wszystkie segmenty poza obrys basenu.

Segmenty przesuwne w obu kierunkach

Zadaszenie składa się z segmentów, które mogą poruszać w obu kierunkach. Segmenty mogą być przesuwane przez 1 osobę: szersze rodzaje zadaszeń (od 5 m szerokości wewnętrznej) powinny zostać przesuwane przez 2 osoby.

Czyszczenie zadaszeń basenowych

Poliwęglan musi być regularnie czyszczony w celu usunięcia zabrudzeń z powierzchni. W większości przypadków potrzebne jest tylko płukanie go strumieniem wody.

Mocno zabrudzone powierzchnie należy czyścić łagodnym detergentem (Alutherm bezpłatnie wysyła próbki poliwęglanu, aby przetestować posiadany środek czyszczący, przed pierwszym użyciem).

Podczas czyszczenia powierzchni profili należy użyć czystej gąbki lub miękkiej mikrofibry. Ważne jest, aby nie używać pasty ściernej do czyszczenia poliwęglanu, ponieważ może ona trwale zarysować powierzchnię.

Nie należy również używać produktów zawierających benzol, benzynę, aceton, lub proszek do czyszczenia. Nie zalecamy czyszczenia poliwęglanu, kiedy jest gorąco lub świeci słońce. Nie należy używać ostrych narzędzi do czyszczenia obudowy basenu.

Ochrona zadaszenia przed silnym wiatrem

Aby zapobiec negatywnemu wpływowi wiatru na zadaszenia basenu, zadaszenie musi być rozłożone nad basenem a wszystkie zamki oraz blokady stosowane do mocowania obowiązkowo muszą być zamknięte.

Przednie ściany szczytowe muszą być zamontowane i zabezpieczone, a wszystkie drzwi i inne otwory w obudowie muszą być zamknięte. Nie zalecamy manipulowania przy zadaszeniu przy silnym wietrze. Nie należy wchodzić lub zbliżać się do zadaszenia przy silnym wietrze.

Ochrona zadaszenia przed ciężkim śniegiem

Zimą nie należy dopuszczać do gromadzenia się na segmentach zadaszenia dużej ilości śniegu. Waga mokrego leżącego śniegu jest wielokrotnie większa niż świeżego śniegu, np. 10 cm mokrego śniegu waży około 100 kg/m2.

Wysokie i szerokie zadaszenia są szczególnie zagrożone. Śnieg musi być usuwany symetrycznie, idealnie z obu stron na raz, tak aby nie przeciążać jednej strony konstrukcji.

Utrzymanie zadaszenia

Materiały użyte w konstrukcji zadaszenia są odporne na działanie wody i wilgoci. Konstrukcja nie wymaga specjalnej konserwacji (wyjątek stanowią zamki i zawiasy, które powinny być okresowo konserwowane smarem silikonowym).


Źródło i zdjęcie: Alukov

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT