Poliwęglan kontra szkło: co wybrać na zadaszenie tarasu lub basenu?

Poliwęglan charakteryzuje się niemal niezniszczalną strukturą, elastycznością, niską wagą, odpornością na zmienne warunki pogodowe oraz zapewnieniem ochrony przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Rozważmy różnice występujące pomiędzy szkłem a poliwęglanem.

Poliwęglan kontra szkło: co wybrać na zadaszenie tarasu lub basenu?

Trudno zaprzeczyć, że szkło jest ponadczasowe. Od wieków wykorzystywane w budownictwie, przyniosło prawdziwą rewolucję w tej dziedzinie. Na pierwszy rzut oka może wydawać się doskonałym wyborem do zastosowań przy basenie czy w ogrodowym jacuzzi, głównie dzięki swojej przezroczystości, która pozwala na nieskrępowane obserwowanie otoczenia.

Jednak szkło jest również znane z tego, że jest materiałem kruchym. A gdyby istniała możliwość posiadania wszystkich zalet szkła - jego przejrzystości, estetyki i nowoczesnego wyglądu, ale w formie o dziesięciokrotnie większej wytrzymałości i, co oczywiste, bezpieczeństwie?

Poliwęglan to materiał, który się nie roztrzaska, jest odporny na warunki pogodowe takie jak burze, śnieg, czy nawet przypadkowo zbłąkane piłki do siatkówki i inne.

Konkretnie mówiąc, poliwęglan jest odporny na uderzenia w stopniu 200 razy większym niż szkło. Co więcej, mimo swojej wyjątkowej wytrzymałości, poliwęglan jest materiałem lżejszym niż szkło.

Zadaszenie Spa Sunhouse - panele wykonane z poliwęglanu izolują aż o 60% lepiej niż ich szklane odpowiedniki.

Izolacyjność poliwęglanu

Wykorzystujemy między innymi strukturę komorową poliwęglanu, która zapewnia izolację na tyle skuteczną, że pozwala na komfortowe pływanie przez znacznie dłuższy czas. Chociaż szkło może zatrzymywać ciepło, panele wykonane z poliwęglanu izolują aż o 60% lepiej niż ich szklane odpowiedniki.

Ta izolacyjność potęguje efekt cieplarniany, który w przypadku zwykłych paneli szklanych jest już znaczący.

Poliwęglan jest w stanie pochłaniać promieniowanie słoneczne nawet w zimne lub pochmurne dni, podobnie jak szklarnie szklane, ale dzięki lepszej izolacji, ciepło jest utrzymywane na dłużej, umożliwiając komfortowe korzystanie z basenu aż do późnych godzin wieczornych.

Pozwala na przepuszczanie światła słonecznego, ale blokuje szkodliwe promienie UV!

Zadaszenie basenowe Ravena - poliwęglan blokuje on niemal 100% promieni UV, umożliwiając bezpieczny wypoczynek.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Owszem, szkło może być dostosowane do filtrowania promieni UV, poprzez aplikację specjalnej warstwy chemicznej lub osłony, jednak poliwęglan nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów, aby zapewnić ochronę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV na skórę.

Blokuje on niemal 100% promieni UV, umożliwiając bezpieczny wypoczynek (lub pływanie), z pełną świadomością, że Ty oraz Twoi najbliżsi jesteście skutecznie chronieni przed promieniowaniem, które może przyczyniać się do rozwoju chorób skóry.

Tłumienie dźwięków

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że poliwęglan wyróżnia się także znakomitą zdolnością tłumienia hałasu – może on redukować dźwięk aż do 25 decybeli. Dzięki temu, imprezy przy basenie mogą trwać bez obaw przed przeszkadzaniem sąsiadom.

Ponadto, równie istotną kwestią jest to, że poliwęglan jest dostępny w różnych kolorach: przezroczystym, mlecznym oraz brązowym, co pozwala na dobranie odcienia, który najlepiej komponuje się z estetyką Twojego ogrodu.


Źródło i zdjęcie: Alukov

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT