Renowacja drewnianej podłogi z Tikkurila

Renowację drewnianej podłogi można przeprowadzić samodzielnie pod warunkiem, że nie ma na niej dużych uszkodzeń. Wystarczy pomysł i dobrze dobrana farba, a drewniana podłoga będzie urzekać naturalnym pięknem i cieszyć trwałością przez długi czas.

Renowacja drewnianej podłogi z Tikkurila

Podłoga w tonacji pistacjowej zieleni, ponadczasowa minimalistyczna biel, a może zgaszony róż? Z paletą 13 tys. kolorów Tikkurila każde rozwiązanie jest możliwe. Jej odcień z powodzeniem dopasujesz do koloru różnych elementów wyposażenia czy dekoracyjnych dodatków, tworząc spójną, pełną harmonii całość.

Jeśli chcesz odrobinę zaszaleć, to przy pomocy taśmy malarskiej lub szablonu możesz wykonać na podłodze dowolny wzór, dodając aranżacji intrygującego wyrazu. W ten sposób nawet stara podłoga z charakterem może zyskać nowe życie i w innej odsłonie cieszyć domowników przez kolejne lata.

Czyszczenie drewnianej podłogi przed renowacją.

CZYSZCZENIE DREWNIANEJ PODŁOGI

Pierwszy krok to przygotowanie powierzchni. Na początek trzeba starannie oczyścić podłogę z wszelkich zabrudzeń, które mogą ograniczać przyczepność farby.

W razie konieczności należy powierzchnię zeszlifować, a następnie dokładnie odkurzyć i umyć, by pozbyć się resztek pyłu.

Gdy podłoga jest gładka i zmatowiona, można zacząć malowanie.

Renowacja drewnianej podłogi farbami Tikkurila.

MALOWANIE PODŁOGI DREWNIANEJ

Do malowania warto zastosować farbę podłogową Tikkurila Betolux Akva, która nie wymaga farby podkładowej, co pozwala przyspieszyć cały proces. Za pomocą wałka z krótkim włosiem lub pędzla z włosiem syntetycznym należy nanieść 2-3 warstwy produktu.

Najlepiej malować kilka desek na raz wzdłuż ich długości.

Warto przy tym pamiętać, że produkt szybko schnie, dlatego trzeba zawczasu rozplanować sobie prace w taki sposób, by uniknąć łączenia warstw suchej i mokrej.

Pomalowana podłoga schnie około 2 tygodni.

SCHNIĘCIE I UŻYTKOWANIE ODNOWIONEJ PODŁOGI DREWNIANEJ

Powłoka farby jest sucha już po kilku godzinach, natomiast do całkowitego wyschnięcia potrzebuje ok. 2 tygodni.

Po tym okresie osiąga też pełną trwałość i odporność. Dlatego do tego czasu należy unikać nadmiernej eksploatacji i gruntownego czyszczenia powierzchni.

Więcej informacji na temat malowania podłogi z Tikkurila dostępnych jest na stronie: www.tikkurila.pl

Źródła i zdjęcia: TIKKURILA

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE