Jak zadbać o drewno na zewnątrz domu?

Drewno, ze względu na swoją trwałość i ponadczasowy charakter, jest chętnie wykorzystywane do produkcji mebli ogrodowych, tarasów, a nawet elewacji. Jednak, wykorzystując je na zewnątrz domu, musimy pamiętać o działaniu wielu szkodliwych czynników. Jeśli chcemy zachować jego niepowtarzalny urok, zapewnijmy mu właściwą ochronę. Produkty Tikkurila Valtti powstały z myślą o konserwacji drewna w przydomowej przestrzeni.

Jak zadbać o drewno na zewnątrz domu?

IMPREGNACJA DREWNA NA ZEWNĄTRZ DOMU

O ile drewno wewnątrz pomieszczeń nie jest narażone na działanie zmiennej pogody i można przez długi czas cieszyć się jego żywotnością, o tyle drewno na zewnątrz domu wymaga szczególnej troski, ponieważ wystawione na działanie słońca i deszczu może bardzo szybko niszczeć.

Dlatego koniec sezonu letniego to idealny moment, aby zawczasu zabezpieczyć je na okres jesienno-zimowy.

Jeśli zależy nam na ochronie mebli i zachowaniu naturalnego uroku drewna, warto zastosować półprzezroczysty impregnat dekoracyjny Tikkurila Valtti Color Aqua. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale w ogrodach urządzonych w stylu angielskim lub rustykalnym, które cechuje naturalność i prostota. Paleta 40 półprzezroczystych kolorów w klasycznych tonacjach jasnego brązu, czerwieni czy zieleni pozwoli stworzyć ponadczasowe aranżacje.

Jeśli jednak chcemy zmienić wystrój ogrodu i nadać mu bardziej nowoczesnego charakteru, wystarczy pomalować meble na jeden z 15 modnych odcieni szarości z palety Deco Grey przeznaczonych dla linii Tikkurila Valtti. W ten sposób tanim kosztem można wykreować całkowicie nową aranżację.

Impregnacja drewna Tikkurila Valtti

ZADBAJ O DREWNIANĄ ELEWACJĘ DOMU

Popularnym ostatnio trendem jest zastosowanie drewna w elewacji budynku – na całości lub tylko w jej części, która będzie pełnić funkcję ozdobną. Jest to jednak wymagający materiał i w przeciwieństwie do fasad mineralnych wymaga częstszej pielęgnacji i konserwacji.

W celu odpowiedniego zabezpieczenia drewnianej fasady należy zastosować lakierobejcę o satynowym wykończeniu Tikkurila Valtti Plus Complete, która dzięki synergii dwóch filtrów UV gwarantuje najwyższą ochronę przed destrukcyjnym promieniowaniem UV, zapewniając w ten sposób długotrwałe zabezpieczenie drewna bez względu na pogodę.

Konserwacja drewnianej elewacji

KONSERWACJA DREWNIANEGO TARASU

Konserwując drewno po sezonie letnim, oczywiście nie można zapomnieć o drewnianym tarasie. Prace należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania powierzchni. Bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie desek z zabrudzeń czy pozostałości po wcześniejszym lakierowaniu lub olejowaniu.

Dopiero na tak przygotowane drewno można nałożyć produkt dekoracyjno-ochronny, jak np. olej Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil, który dzięki specjalnym pigmentom zwiększa trwałość wykończenia oraz podkreśla usłojenie drewna.

Konserwacja drewnianego tarasu

Więcej produktów do ochrony drewna można znaleźć na stronie:

https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/produkty/produkty_zewnetrzne/powierzchnie_drewniane

Źródło i fot.:TIKKURILA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE