Wysokie parametry wytrzymałościowe i doskonałe samopoziomowanie umożliwiają wylanie estetycznego i trwałego podkładu.
Wylewka na ogrzewanie podłogowe Agilia™ Sols A może być stosowana jako jastrych:
- na warstwie pośredniej;
- na warstwie termoizolacyjnej i wygłuszającej;
- na posadzki z ogrzewaniem podłogowym;
- na specjalne konstrukcje podłogowe, tzw. podłogi podniesione.
Wylewka na ogrzewanie podłogowe Agilia™ Sols A ma bardzo wysoki stopień płynności. Pozwala to łatwo rozpłynąć się po powierzchni bez względu jej wielkość, bez konieczności wykonywania nacięć dylatacyjnych.
- Robienie poprzecznych szczelin dylatacyjnych jest niezbędne w przypadku tradycyjnych podkładów cementowych, maksymalne pole to 5 x 5 mb. Zadaniem szczelin dylatacyjnych jest niwelowanie rozszerzania się betonu pod wpływem ciepła i ochrona nawierzchni przed pękaniem. Agilia™ Sols A ma bardzo mały współczynnik rozszerzalności cieplnej i z powodzeniem może być stosowana bez dylatacji na powierzchniach bez ogrzewania podłogowego do 900 m2 oraz na powierzchniach ogrzewanych aż do 300 m2 - wyjaśnia Anna Zys-Wojnarska, kierownik ds. Produktów Specjalnych w Lafarge.
Mieszankę, stanowiącą gotowy jastrych, można zamówić w wytwórni betonu Lafarge i zostanie ona dostarczona na budowę w odpowiednim momencie. Najmniejsze zamówienie wynosi 1 m3 co odpowiada około 25 m2 wylewki o grubości 4 cm. Proces produkcji Agilia™ Sols A podlega ścisłej kontroli w betoniarni. Otrzymywany jest wyrób najwyżej jakości, spełniający wszystkie parametry techniczne, co trudno uzyskać wytwarzając mieszankę na placu budowy.
Bardzo wysoki współczynnik przewodności cieplnej wpływa korzystnie na wydajność ogrzewania. Jest ona dwukrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych jastrychów cementowych. Niezwykle mała porowatość i zwartość struktury wylewki optymalizuje dodatkowo przewodzenie i oddawanie ciepła.
- Agilia™ Sols A to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku budowlanego. Ma znacznie wyższy stosunek wytrzymałości na zgniatanie do wytrzymałości na ściskanie niż konwencjonalny jastrych cementowy. Ponadto, nie wymaga zbrojenia i pozwala na zmniejszenie grubości wylewki podłogowej do 35 mm na warstwie termoizolacyjnej lub wygłuszającej. Bardzo istotną zaletą produktu jest również możliwość szybkiego użytkowania powierzchni. Już po około dwóch dniach można chodzić po wylanym podkładzie, po minimum 4 rozpocząć dalsze prace, a już po tygodniu uruchomić ogrzewanie podłogowe - mówi Anna Zys-Wojnarska.
Zdjęcie: Lafarge
Komentarze