Jaki kolor baterii łazienkowej wybrać ?

Wydawać by się mogło, że nad wyborem baterii umywalkowej, wannowej, natryskowej nie trzeba się za bardzo zastanawiać: kupujemy i sprawa załatwiona. Nic bardziej mylnego. Dopiero odpowiednie dopasowanie armatury do ceramiki łazienkowej i wystroju całego wnętrza sprawi, że aranżacja będzie ciekawa, spójna i komfortowa.

Jaki kolor baterii łazienkowej wybrać ?

Biały czy czarny?

Wybierając baterie łazienkowe, powinno się wziąć pod uwagę różne elementy. Te najważniejsze to wysoka jakość, trwałość i solidność produktu, co zapewni nam długie i bezawaryjne użytkowanie. Należy pamiętać o proporcjach – nie sprawdzi się zbyt duży kran w zestawieniu z małą misą umywalkową i odwrotnie: mała wylewka z bardzo dużą umywalką. To podstawy. Istotny jest też jednak wygląd armatury, który powinien harmonizować z całą aranżacją.

Zestaw baterii łazienkowych w białym kolorze

Producenci oferują wiele interesujących – także kolorystycznie – propozycji baterii łazienkowych, które mogą okazać się świetnym dopełnieniem albo wyróżnikiem oryginalnych kompozycji. Przykładem biała i czarna armatura. Do stylizacji w gołębich szarościach, z efektownymi pasami z płytek o efekcie 3D w strefie wanny i umywalki, dobrano baterie z serii Adore White/Chrome. To kolekcja, w której ciekawie zestawiono kolory, łącząc stylową, chłodną biel z połyskującą chromowaną powłoką.

Jasna barwa armatury dobrze współgra z tłem o trójwymiarowej fakturze, a stonowany design nie przysłania tej bardzo oryginalnej dekoracji ściennej. W strefie wanny projektant umieścił nowoczesną baterię. Jest to model czterootworowy: z wyciąganą rączką natrysku o cylindrycznej formie, płaskim uchwytem, ceramicznym przełącznikiem wanna/natrysk i wylewką zakończoną perlatorem, który napowietrza strumień, sprawiając, że zużywamy wody mniej.

Łazienka w czarnych barwach

Bateria wyposażona jest w głowicę ceramiczną, co gwarantuje jej trwałość. Jednouchwytowy ścienny model umywalkowy z tej samej serii również posiada regulator ceramiczny oraz wylewkę z peralatorem. Do łazienki w tonacji black użyto armatury w takim właśnie odcieniu. Jest to niesztampowa propozycja dla koneserów, którzy nie boją się ciemnych kolorów.

Aranżacja nie przytłacza, ponieważ po mistrzowsku zagrano w niej światłem, połyskiem gładkich kafli, bielą wybranych elementów wyposażenia i dekoracji. W całość doskonale wpisują się baterie Adore Black/Chrome, łączące czerń z chromem – wielootworowy model wannowy i ścienna bateria umywalkowa.

Źródło i zdjęcia: Ferro

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT