Jak zaprojektować kuchenną wyspę?

Obecnie wyspa jest niezwykle funkcjonalnym i atrakcyjnym elementem wystroju kuchni. Swoją popularność zawdzięcza rosnącemu trendowi przygotowywania posiłków w domu.

Jak zaprojektować kuchenną wyspę?

Pomysł na kuchenną wyspę

Kuchenna wyspa świetnie wygląda, jest modna, a przy okazji bardzo praktyczna. Ma za zadanie w dyskretny sposób oddzielać kuchnię od salonu. Ten układ jest atrakcyjny również ze względu na możliwość uzyskania dodatkowego blatu roboczego. Na wyspie można również umieścić zlewozmywak lub zamontować płytę grzewczą.

Przeważnie jest ona na tyle duża, że z łatwością pomieści praktyczne szuflady czy w razie potrzeby – nawet piekarnik. Właściwie zaaranżowana wyspa może połączyć także kuchnię z jadalnią. 

Wyspa kuchenna wpasuje się w styl każdej kuchni. Ważna jest jednak odpowiednia ilość miejsca, chociaż z pewnością spełni swoje zadanie także na małej powierzchni – oczywiście w zminiaturyzowanej wersji.

Wyspa kuchenna doskonale nadaje się także jako stół do jadalni
Wyspa kuchenna doskonale nadaje się także jako stół do jadalni. 

W prezentowanej aranżacji zachowanej w stylu industrialnym nie sposób narzekać na niewielki metraż. Świetnie wygląda połączenie ciepłego drewna z blatem przypominającym beton oraz z metalowymi detalami szafek i taboretów.

Całość dopełnia przestronna wyspa kuchenna. Zwłaszcza jej blat, w którym połączono materiał przypominający beton i drewno. Pierwszy wyznacza strefę zmywania, gdzie główną rolę gra wyposażenie marki Ferro: stalowy zlewozmywak jednokomorowy oraz bateria kuchenna Zumba.

Jej cechą charakterystyczną jest elastyczna, kolorowa i wymienna wylewka. Drugi, drewniany rodzaj blatu definiuje tu strefę roboczą. Wyspa stała się również miejscem do przechowywania. 

Wyspa może posłużyć jako dodatkowy blat roboczy oraz miejsce do przechowywania rzeczy
Wyspa może posłużyć jako dodatkowy blat roboczy oraz miejsce do przechowywania rzeczy. 

Druga aranżacja to połączenie bieli i niebieskiego, gdzie wyspa umiejscowiona jest na środku przestronnej kuchni. Jej zadaniem jest przede wszystkim stworzenie dodatkowego miejsca dla kuchennych prac.

Posłużyła ponadto jako miejsce na kolejne szafki i półki do przechowywania. W strefie zmywania, obok granitowego zlewozmywaka w kolorze zbliżonym do barwy blatu, zamontowano baterię Zumba z żółtą wylewką. Idealnie współgra ona z energetycznym klimatem wnętrza.

Źródło i zdjęcia: Ferro 

 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE