Kolorowa aranżacja kuchenna z bateriami firmy Ferro

Kolory nawiązujące do odcieni szmaragdu, rubinu, turkusu pasują zarówno do stylu retro, glamour, jak i vintage czy nurtów orientalnych. Są interesującą alternatywą dla monotonnych jasnych barw, które opanowały większość kuchni.

Kolorowa aranżacja kuchenna z bateriami firmy Ferro

W szmaragdowym kolorze może być jedna ze ścian albo zabudowa meblowa po sam sufit. Złamana biel z domieszką grafitu będzie w tym przypadku, najlepszym tłem. W niezbyt dużych pomieszczeniach dolne, minimalistyczne półki i przestrzeń nad nimi również dobrze będą wyglądały w odcieniu off-white.

Podłoga może być wtedy ciemna i stylowo postarzona. Poza ciemnozielonym kolorem uwagę przykuwają także, oryginalne geometryczne wzory: romby na frontach szafek kuchennych, białe cegiełki na części ściany, miedziane trójkąty na oparciach hokerów.

Elementy te świetnie współgrają z dużą lampą składającą się z czterech opraw, z których każda jest nieco inna i kształtem oraz barwą przywołuje skojarzenia ze szlachetnymi kamieniami i cennymi metalami.

Listwy LED-owe dobrze uzupełniają główną lampę pod wiszącymi półkami, a także podświetlona górna, przeszkolona część zabudowy.

Dzięki temu wnętrze nabiera wizualnej lekkości, a jednocześnie przyjemnego klimatu. Wyeksponowane designerskie naczynia dodają aranżacji szyku i charakteru. Ważny jest oczywiście dopływ naturalnego światła - poprzez obszerne okna z dekoracyjnymi żaluzjami.

W pobliżu dobrze ulokować blat roboczy czy strefę zmywania, by podczas codziennych zajęć móc spojrzeć czasem na to, co dzieje się na zewnątrz. Zlewozmywak w grafitowej barwie idealnie wpasowuje się w szmaragdową aranżację. Do zlewu dobrano stojącą jednouchwytową baterię Zicco o oryginalnym, kubistycznym kształcie: płaskie powierzchnie i kąty proste harmonizują z geometrycznymi motywami całej stylizacji.

Model Zicco ma regulator ceramiczny, regulator strumienia, a także wygodną obrotową wylewkę.

Od strony pokoju dziennego półwysep – poprzez dostawione do blatu hokery – staje się stołem, przy którym domownicy zjedzą śniadanie albo wypiją szybką kawę. W czasie przyjęć zamienia się w ladę barową – na przekąski czy napoje. Wygodnie, elegancko, w dobrym stylu ze szmaragdową nutą.

Źródło i zdjęcie: Ferro

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE