Garnizon w Gdańsku z wykorzystaniem rozwiązań Schöck Isokorb® T

Inwestycja Garnizon to kompleks apartamentowy znajdujący się w samym sercu trójmiejskiej metropolii. Awangardowa i odważna architektura Garnizonu zaprojektowana została z poszanowaniem historii terenu, na którym się znajduje.

Garnizon w Gdańsku z wykorzystaniem rozwiązań Schöck Isokorb® T

Schöck Isokorb® T

Pieczołowicie odrestaurowanym budynkom, stanowiącym dziedzictwo kultury, towarzyszą oryginalne formy zieleni, elementy małej architektury, rzeźby i oświetlenie zaprojektowane wyłącznie na potrzeby Garnizonu. Cały projekt składa się z 260 nowych apartamentów w tym 2 lokale typu penthouse, 127 lokali typu apartament, znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym.

Budynek posiada od 1 do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną. Planowane oddanie inwestycji do użytkowania w 3 kwartale 2023 roku. Schöck Isokorb® T w gdańskim Garnizonie Inwestor zdecydował się na zastosowanie kompleksowych i niezawodnych rozwiązań czyli połączeń płyt balkonowych z konstrukcją budynku za pomocą łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® T.

Takie rozwiązanie pozwala na redukcję strat ciepła przez mostek liniowy. Dodatkowym atutem jest możliwość rezygnacji z tradycyjnego ocieplania płyt balkonowych. Wykonane w ten sposób wykończenie płyt balkonowych jest trwalsze i charakteryzuje się większą estetyką. W czterech budynkach zostanie wbudowane przeszło 1,3 km połączeń z użyciem łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® T o klasie odporności ogniowej REI 120. W dylatacjach płyt balkonowych zastosowano trzpienie dylatacyjne Schöck LD, które eliminują klawiszowanie.

Źródło i zdjęcia: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT