Współpraca Bliska Wola Tower i Schöck, czyli architektura i innowacja!

Rozmowę z Panią Małgorzatą Ostrowską Członkiem Zarządu i Dyrektorem Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A., przeprowadziła Anna Biel PR Manager Marketingu Schöck. 

Współpraca Bliska Wola Tower i Schöck, czyli architektura i innowacja!

Jakie były główne założenia projektowe Bliska Wola Tower?

Bliska Wola Tower jest jednym z najwyższych i najbardziej spektakularnych obiektów na Woli. Dzięki wyjątkowej lokalizacji, architekturze i udogodnieniom, obiekt ma szansę stać się prestiżowym symbolem tej części Warszawy. To, co wyróżnia projekt, to nowoczesny kształt trzech wież, które mają w sobie pomieścić część mieszkalną i część komercyjno-biurową, z osobnymi wejściami i recepcjami.

Co wyróżnia BWT na tle sąsiedztwa?

Z pewnością jest to rozmiar i rozmach, z jakim powstała inwestycja. Ogromną zaletą Bliska Wola Tower są apartamenty umieszczone na wysokości 92 m, z których widok rozprzestrzenia się na centrum Warszawy. Wnętrza apartamentów mają prawie 3 m wysokości i rozświetlone są dzięki panoramicznym przeszkleniom. Mieszkańcy Bliska Wola Tower z pewnością docenią balkony i loggie – których na próżno szukać w tak wysokich projektach. W przypadku BWT nowoczesne rozwiązanie architektoniczne było możliwe, między innymi, dzięki zainstalowaniu szklanej elewacji.

J.W. Construction Holding S.A.

Czy BWT będzie zawierał wyłącznie część mieszkalną?

Zaprojektowaliśmy zbalansowane połączenie projektu mieszkaniowo-biurowo-hotelowego z dostępem do szerokiej oferty usług. Bliska Wola Tower to kompleks budynków zawierający łącznie około 5 000 mieszkań, apartamentów, powierzchni biurowych i handlowo-usługowych oraz przestrzeń rekreacyjną. Na parterze budynku znajdzie się pasaż handlowy oraz dwupoziomowa część gastronomiczna. Natomiast w części podziemnej zaprojektowano lokal pod klub fitness, oczywiście oprócz części garażowej.

Co przyciąga inwestorów do BWT?

Bliska Wola Tower jest zlokalizowana o krok od tętniącego życiem centrum stolicy i biurowego centrum Woli. Zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy biur docenią lokalizację, jak i wszelkie udogodnienia - recepcję, restauracje czy klub Fitness & SPA, przepiękne widoki z mieszkań na wyższych piętrach i Central Park w zasięgu ręki. Ponadto, dzięki powierzchni usługowo–handlowej, nie będą musieli dojeżdżać do centrum, tylko je oglądać z okien i tarasów. Multifunkcjonalny projekt Bliska Wola Tower niewątpliwie pomoże we właściwym gospodarowaniu czasem oraz osiągnięciu naturalnej równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym.

W ramach inwestycji BWT zdecydowaliście się Państwo na współpracę z firmą Schöck – co było wyznacznikiem takiej decyzji? Jakie rozwiązania firmy Schöck zostały już wykorzystane w tej inwestycji?

Postawiliśmy na lidera w branży i nie zawiedliśmy się. Firma Schöck to marka sama w sobie, rozpoznawalna na rynku, sprawdzona i wiarygodna. Nasi inżynierowie oraz projektanci zdecydowali się na wykorzystanie w inwestycji Bliska Wola Tower trzpieni dylatacyjnych Dorn LD oraz łączników termoizolacyjnych Isokorb® T typu K. Łącznie zamontowaliśmy 621 trzpieni do wykonywania szczelin dylatacyjnych Dorn LD oraz 4 832 łączników termoizolacyjnych Isokorb® T typu K do izolacji balkonów wspornikowych

Jak oceniają Państwo współpracę z firmą Schöck? Na jakich etapach realizacji inwestycji wsparcie specjalistów z zespołu Schöck było szczególnie przydatne?

Podczas wszystkich etapów współpracy, począwszy od projektowania, po montaż na placu budowy mogliśmy liczyć na wsparcie techniczne oraz doradztwo ze strony przedstawicieli firmy Schöck. Jesteśmy zadowoleni z obsługi, a także z jakości dostarczonych przez firmę Schöck rozwiązań.

Źródło i zdjęcia: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT