Izolacja akustyczna Schöck Tronsole na Osiedlu Przy Jeziorach w Poznaniu

Poznańskie „Osiedle Przy Jeziorach” to inwestycja, która ma gwarantować mieszkańcom ciszę, spokój i bezpieczeństwo. Bliźniacza zabudowa składająca się z 12 domów została stworzona z myślą o najwyższych standardach i jakości mieszkania, dlatego też deweloper postanowił wykorzystać technologię izolacji akustycznej schodów prefabrykowanych Schöck Tronsole.

Izolacja akustyczna Schöck Tronsole na Osiedlu Przy Jeziorach w Poznaniu

„Osiedle Przy Jeziorach” powstaje w bliskim sąsiedztwie jeziora Kierskiego oraz Strzeszyńskiego z atrakcyjnymi plażami oraz bogatym zapleczem do aktywnej rekreacji. Lokalizacja pozwala na stworzenie miejsca bliskiego zarówno naturze, jak i tętniącego życiem Poznania.

OSIEDLE PRZY JEZIORACH

Domy będące częścią „Osiedla Przy Jeziorach”, zostały zaprojektowane z myślą o wymagającej rodzinie. Do każdej z nieruchomości, których wielkość waha się między 109,4 do 112,2 mkw przynależy duży ogród o powierzchni do 535 mkw.

Przestrzeń może zostać zaaranżowana według indywidualnych potrzeb mieszkańców. Deweloper „Osiedla Przy Jeziorach” - More Place - proponuje układy pomieszczeń z 4 lub 5 pokojami, w tym z przestronnym salonem. Kuchnia może zostać zabudowana lub otwarta - zgodnie z indywidualnymi preferencjami. W domach znajdują się też po dwie łazienki oraz dodatkowe pomieszczenia na garderobę i pralnię z suszarnią. Konstrukcja domów i elementów dodatkowych wewnątrz została tak zaprojektowana, by zapewnić odpowiednią izolację dźwięków, a tym samym wyciszenie wnętrz.

IZOLACJA AKUSTYCZNA SCHÖCK TRONSOLE

Jak mówi Tomasz Pietrzyński, przedstawiciel firmy More Place: - Zależy nam na zapewnieniu wysokiego komfortu mieszkania na długie lata, dlatego w domach na Osiedlu Przy Jeziorach zadbaliśmy o odpowiednie wyciszenie wewnątrz oraz wysoką jakość użytych materiałów.

Deweloper zdecydował się na wykorzystanie systemu Schöck Tronsole do izolacji akustycznej klatek schodowych. Rozwiązanie to spełnia najwyższe standardy akustyczne, które potwierdza szereg norm. Produkty systemu Tronsole są zgodne z aprobatą AT-15-6961/2015 przyznaną przez Zakład Akustyki ITB, a także spełniają wymagania zawarte w przepisach budowlanych (Warunki Techniczne , PN-B-02151-3:2015).

- Szukaliśmy rozwiązania, które zwiększy komfort akustyczny naszej inwestycji. Produkty firmy Schöck są odpowiedzią na nasze potrzeby. Jesteśmy w trakcie realizacji projektu i na tym etapie jesteśmy zadowoleni ze współpracy - chociaż najważniejszą jej oceną będzie zadowolenie przyszłych mieszkańców domów - zaznacza Tomasz Pietrzyński z More Place. 

- W budynkach na „Osiedlu Przy Jeziorach” zastosowane zostały produkty Schöck Tronsole, które - idealnie dopasowane do konstrukcji schodów - pełnią rolę izolacji akustycznej. Efektywna izolacja od dźwięków uderzeniowych to bez wątpienia gwarancja domów o wysokim standardzie oraz komfort użytkowania dla samych mieszkańców.  Zmniejszenie poziom hałasu nawet o 28 dB w sąsiednim lokalu to znacznie więcej niż wymagania minimalne, jakie są stawiane tego typu budynkom - dodaje Maciej Nowak z firmy Schöck.

Co istotne, odgłos chodzenia po schodach nie roznosi się po domu. Same schody, które znajdują się w domach „Osiedla Przy Jeziorach” przygotowała z kolei na specjalne zamówienie firma Lechma.

Zostały one wykonane na wymiar metodą prefabrykatu z konstrukcji żelbetowej, która zapewnia wysoką trwałość oraz - w odróżnieniu od schodów monolitycznych - idealnie równe wymiary. Ich masywność również przyczynia się do izolowania dźwięków w domu.

Już niebawem przyszli mieszkańcy „Osiedla Przy Jeziorach” będą mogli cieszyć się spokojem i ciszą nie tylko we wnętrzach swoich domów. Będą mogli spędzać czas we własnym, przestronnym ogrodzie, czy spacerując po malowniczej okolicy. „Osiedle Przy Jeziorach” to bowiem idealne miejsce dla osób chcących mieszkać w mieście, a jednocześnie w oddaleniu od centrum, w otoczeniu terenów zielonych i rekreacyjnych, blisko jezior i plaż.

Źródło i zdjęcie: Schöck

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT